МАКРОН ПРЕТИ НОВОМ БЛОКАДОМ ЗЕМЉЕ: Корона букнула у Француској

Новости онлајн

29. 08. 2020. у 19:06

ФРАНЦУСКА се суочава са највећим бројем случајева корона вируса у последњих пет месеци, а председник Емануел Макрон инсистира на томе да земља ради "све како би се спречило ново затварање земље".

МАКРОН ПРЕТИ НОВОМ БЛОКАДОМ ЗЕМЉЕ: Корона букнула у Француској

Фото: ЕПА

Откривено је око 7.379 новозаражених у петак, што је нешто мање од рекорда из 31. марта када је за 24 сата регистровано 7.578 нових случајева.

Подаци представљају оно што министарство здравља описује као експоненцијани налет, само неколико дана пре него што би милиони деце требало да се врате у школе, први пут од марта.

Скок је створио могућност да би влада поново могла бити присиљена да затвори земљу, а председник Макрон рекао је новинарима да би било опасно искључити било који сценарио.

- Чинимо све да избегнемо ново затварање, а посебно блокаду целе земље - рекао је председник Француске Емануел Макрон новинарима раније у петак.

"Дејли мејл" пише да, као и друге тешко погођене западноевропске земље, Француска је у марту увела строге рестриктивне мере и блокаду земље, а у том периоду већина становника је била затворена у својим домовима.

Ограничења су постепено укидана од 11. маја након наглог пада броја инфицираних.

Власти сада траже начине да ограниче ширење болести без нове блокаде. Како би обуздали даље ширење корона вируса, Парижанима је у петак наређено да носе маске на отвореном у главном граду.

Власти су откриле да се вирус сада шири међу млађом популацијом код које је мања вероватноћа да ће развити тежи облик болести.

(Телеграф)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (2)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?