ГРЧКА И ЕГИПАТ ПРАВЕ САВЕЗ ПРОТИВ ТУРСКЕ: Ердоган упозорио - Ако покушате да нас зауставите, то ће бити грешка
АТИНА је ратификовала споразум о морским границама са Каиром, јавио је Ројтерс.
Фото: ЕПА
Потписивање протокола се десило само неколико сати након што је Анкара продужила рок експлоатације брода за сеизмичка истраживања у источном Средоземљу. Како пишу медији, Грчка се удружила са Египтом како би га лишила могућности да легално изводи бушења.
Последњих недеља дошло је до оштрог погоршања односа између Грчке и Турске, након што је турски брод „Оруч реис“ започео сеизмичка истраживања на источном Средоземљу, подручју које Грчка сматра својом искључивом економском зоном. Грчке оружане снаге доведене су у стање повећане борбене готовости.
Председник Турске Реџеп Тајип Ердоган позвао је јуче државе НАТО-а да се не мешају у догађаје у источном Медитерану. Он је упозорио да би било погрешно заустављати Турску.
Што се тиче Египта, Турска са Каиром има геополитичке несугласице у Либији. Тамо Каиро отворено подржава генерала Халифу Хафтара, док Турска владу националног спаса у Триполију. Медији су писали да су сукоби између њих у једном тренутку били на граници рата.
(Спутњик)
"ВИ СТЕ ЧОВЕК У ОЧАЈНОМ ПОЛОЖАЈУ" Орбан упутио бруталну поруку Зеленском: Свако ће добити оно што заслужује
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан упутио је поруку украјинском председнику Владимиру Зеленском на друштвеној мрежи Икс у којој наводи да му се чини да "нећемо моћи да дођемо до разумевања".
22. 01. 2026. у 17:27
ТРАМП САОПШТИО УДАРНУ ВЕСТ О ГРЕНЛАНДУ У ДАВОСУ
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп рекао је да неће користити силу против Гренланда.
21. 01. 2026. у 15:13
КОЛИНДА СКОЧИЛА У ЛЕДЕНО МОРЕ: "Види се да из авиона да је АИ" - многи не верују њеном снимку са Антартика (ВИДЕО)
БИВША председница Хрватске Колинда Грабар-Китаровић скочила је у ледено море на Антартику, а снимак тог скока објавила је на свом налогу на друштвеној мрежи Инстаграм.
22. 01. 2026. у 10:10
Коментари (1)