ЛУКАШЕНКО ОДБИО ДА СЕ ЈАВИ МАКРОНУ И МЕРКЕЛОВОЈ: Одмах су покушали да ступе у контакт са њим, али безуспешно

Новости онлине

26. 08. 2020. у 17:26

ПРЕДСЕДНИК Француске Емануел Макрон и канцеларка Немачке Ангела Меркел одмах су покушали да ступе у контакт са руским лидером Владимиром Путином како би открили шта се дешава у Белорусији, пошто председник те државе Александра Лукашенко није одговарао на телефонске позиве.

ЛУКАШЕНКО ОДБИО ДА СЕ ЈАВИ МАКРОНУ И МЕРКЕЛОВОЈ: Одмах су покушали да ступе у контакт са њим, али безуспешно

Фото: ЕПА

- Колико знам, они су звали, не само председника Русије. Захтев за телефонским разговором од оба европска лидера упућена су била и у Минск, Александру Лукашенку који није дизао слушалицу - рекао је премијер Естоније Јури Ратас телевизији ЕРР.

- Русија, по питањима која се тичу Белорусије и целог региона, игра важну улогу. То је чињеница. Предлог са којим су изашли канцеларка Немачке Ангела Меркел и председник Француске Емануел Макрон био је да се пронађе начин да се реши ситуација у Белорусији -  рекао је Ратас.

- Међутим, колико знам, Лукашенко је то одбио - додао је естонски премијер.

Подсетимо, протести опозиције у Белорусији почели су 9. августа, након објављивања резултата председничких избора на којима је убедљиво победио актуелни председник Александар Лукашенко са 80,1 одсто освојених гласова. Опозиција није признала резултате избора и сматра да је победу однела Светлана Тихановска.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.

09. 12. 2025. у 20:57

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (16)

МЕЂУНАРОДНИ ДАН ВОЛОНТЕРА: Снага заједништва и солидарности