ПАО ДОГОВОР: Белорусија ће прва добити руску вакцину против короне
ПРЕДСЕДНИК Русије Владимир Путин и белоруски лидер Александра Лукашенко договорили су се да Белорусија прва добије руску вакцину против короне.
Фото: АП
- Лидери две државе су разговарали (телефоном) о борби против вируса корона. У том контексту, председници су се договорили да белоруски грађани, на добровољној бази, учествују у трећој фази тестирања вакцине против вируса корона коју је произвела Русија. Белорусија ће бити прва држава која ће добити ову вакцину - јавила је белоруска телевизија БелТА.
Кремљ је саопштио и да је Лукашенко информисао Путина о мерама за нормализацију ситуације у Белорусији.
Подсетимо, Министарство здравља Русије регистровало је средином овог месеца прву у свету вакцину за превенцију нове коронавирусне инфекције ковид 19, коју је направио Научни институт „Гамалеј“ заједно са руским Фондом за директне инвестиције.
Препоручујемо
ПОЧЕЛА ПРОИЗВОДЊА РУСКЕ ВАКЦИНЕ! Спутњик 5 кључно оружје у борби са вирусом корона
15. 08. 2020. у 10:25
ТРАМП ХИТНО ПОЗВАО ПУТИНА: Разговор трајао сат времена
РУСКИ председник Владимир Путин разговарао је телефоном са америчким колегом Доналдом Трампом.
09. 03. 2026. у 20:34
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (2)