ЛУКАШЕНКО ИЗДАО ВОЈСЦИ НОВО НАРЕЂЕЊЕ: "Реагујте без упозорења, већ смо их упозорили"!
ПРЕДСЕДНИК Белорусије Александар Лукашенко наредио је данас руководству Министарства одбране да реагује без упозорења у случају повреде западне границе.
AP Photo
- Неће бити упозорења. Упозорили смо их. Ако повреде државну границу, реаговаћемо без упозорења - рекао је Лукашенко.
Он је тај задатак дао министру одбране Виктору Хренину током посете војном полигону у близини града Гродно, преноси ТАС С.
Хренин је пренео Лукашенку да војници НАТО-а у Литванији "прилазе граници, окрећу се и одлазе".
- Али, ми их видимо. Ако у недељу то (кретање снага) буде у нашем правцу, ако се то догоди, онда ћемо поступити у складу са ситуацијом - упозорио је Хренин.
Лукашенко је раније данас рекао да су координатори нереда у Белорусији у иностранству и да антивладини активисти примају финансијску помоћ из иностранства.
Препоручујемо
Лукашенко пребацује ваздушно-десантне снаге на западну границу због напете ситуације
15. 08. 2020. у 21:43
НЕМАМ ТАКВЕ ПЛАНОВЕ: Тихановска се неће поново кандидовати на евентуалним изборима
22. 08. 2020. у 09:01
ПРОТЕСТИ У БЕЛОРУСИЈИ: Тихановска се неће кандидовати опет на евентуалним изборима
21. 08. 2020. у 23:55
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"
БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.
06. 04. 2026. у 19:11
Коментари (10)