НОВА 262 СЛУЧАЈА КОРОНЕ: У Грчкој највише новооболелих од почетка епидемије
У ГРЧКОЈ су данас регистрована 262 нова случаја корона вируса, што је највише од почетка епидемије, а преминуле су две особе.
Фото: В. Ћирић
Укупно је преминуло 216 људи, а досад је заражено 6.177 особа.
Удвостручио се и број пацијената на интензивној нези. Данас их је 24, а прошле недеље је било 13.
За скок броја нових случајева корона вируса власти кажу да је одговорно непоштовање мера социјалне дистанце у ресторанима, баровима и на јавним окупљањима.
Министар здравља Василис Кикилијас рекао је раније да просек година новооболелих опао на 36, преноси Гардијан.
-Може да се догоди и ако сте млади и мислите да сте нерањиви- навео је он на Твитеру.
Грчка влада у понедељак је најавила да ресторани неће радити после поноћи у неким туристичким дестинацијама као што су Миконос, Санторини, Крф, Родос и Крит.
Погођени су и Солун, Лариса, Волос и Катерини, као и полуострво Халкидики.
Препоручујемо
РАСТЕ БРОЈ ОБОЛЕЛИХ ОД КОРОНЕ: У Шпанији 1.700 новозаражених, не укључујући Мадрид
13. 08. 2020. у 07:15
БРИСЕЛ ПОСТАО НОВО ЖАРИШТЕ ВИРУСА КОРОНА: Влада Белгије увела строге мере
12. 08. 2020. у 11:56
ИРАНСКИ КОМАНДОСИ ПРОНАШЛИ ПИЛОТА Ф-35: Заварали траг Американцима и ухапсили га
ИСЛАМСКА револуционарна гарда (ИРГЦ) лоцирала је и привела пилота обореног америчког ловца Ф-35 током операције потраге, јавља иранска агенција Нур њуз.
03. 04. 2026. у 16:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ДОБИО ОДГОВОР: Шеф дипломатије БиХ бесан због Карлеуше
ПЕВАЧИЦУ Јелену Карлеушу узео је "на зуб" министар спољних послова Босне и Херцеговине, Елмедин Конаковић због медијског експонирања у држави.
04. 04. 2026. у 20:26
Коментари (0)