РУСКИ МИНИСТАР: Наша вакцина против короне штити ДВЕ године

ЉУДИ који приме нову руску вакцину против ковида-19 биће имуни на нови корона вирус до 2 године, саопштено је из руског министарства здравства.

РУСКИ МИНИСТАР: Наша вакцина против короне штити ДВЕ године

Фото: Depositphotos

"Вакцина је настала у истраживачком центру Гамалеја, који је радио на проналажењу вакцине користе опробане процедуре узгоја вектора аденовируса", пренео је ТАСС речи министра здравства Михаила Мураскова.

"Желео бих да нагласим да су истразиваци из насих научних центара још 1990-их успесно екпериментисали са припремом за генске терапије. Даљим истраживањима формирана је универзална платформа за израду вакцина против различитих инфективних болести, а на тим платформама су научни истраживаци и наши стручњаци успели да створе 6 вакцина које су у различитој мери у употреби у Русији", изјавио је руски министар здравства Михаил Мураско и навео као примере вакцине против ебола вируса и корона вируса типа МЕРС-ЦоВ.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (5)

ФИКСНЕ ПРОТЕЗЕ КОД ДЕЦЕ И ОДРАСЛИХ: Први корак ка здравом и лепом осмеху