РАСТЕ БРОЈ ЖРТАВА ЕКСПЛОЗИЈЕ: Спасиоци трагају за преживелима, више од 60 људи се води као нестало

Танјуг

08. 08. 2020. у 13:19

ВИШЕ од 60 људи и даље се води као нестали након разорне експлозије која се у уторак догодила у луци у центру Бејрута, саопштио је данас званичник здравствених служби.

РАСТЕ БРОЈ ЖРТАВА ЕКСПЛОЗИЈЕ: Спасиоци трагају за преживелима, више од 60 људи се води као нестало

Фото: ЕПА

Према његовим речима, број погинулих порастао је на 154, од којих 25 особа још није идентификовано, преноси Тасс.

У експлозији је, према најновијим подацима, повређено више од 5.000 људи, више од 300.000 људи остало је без домова, а спасиоци из Либана, Француске, Немачке, Русије и других земаља настављају потрагу за преживелима.

Страховиту експлозију у бејрутској луци изазвало је више од 2.700 тона амонијум-нитрата који је шест година чуван у складишту, након што га је конфисковала царинска служба.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СПРЕМА СЕ ВЕЛИКИ СУКОБ? ОГЛАСИЛО СЕ МИНИСТАРСТВО: На столу план евакуације туриста у случају рата

СПРЕМА СЕ ВЕЛИКИ СУКОБ? ОГЛАСИЛО СЕ МИНИСТАРСТВО: На столу план евакуације туриста у случају рата

ИЗРАЕЛСКО Министарство туризма саопштило је данас да је припремило план за евакуацију око 42.000 туриста који се тренутно налазе у Израелу, уколико земља буде приморана да затвори свој ваздушни простор због страха од новог сукоба са Ираном.

26. 01. 2026. у 14:07

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: Имам проблем што ради на националној телевизији

ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"

ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.

25. 01. 2026. у 20:42

Коментари (0)

А ТРИ ДАНА ПОСЛЕ НАПАДА ТОРЦИДЕ У ТУЗЛИ... Делије се огласиле, ево шта су управо поручили навијачи Црвене звезде