ЛУКАШЕНКО О БОЛЕСТИ: Подметнули су ми корону, истражујемо од кога

Танјуг

06. 08. 2020. у 20:03

ПРЕДСЕДНИК Белорусије Александар Лукашенко изјавио је да се није случајно разболео од корона вируса, већ му је, како тврди, болест "подметнута".

ЛУКАШЕНКО О БОЛЕСТИ: Подметнули су ми корону, истражујемо од кога

Фото Тањуг АП

"Подметнули су ми вирус корона. Сада то истражујемо", рекао је Лукашенко, преноси Спутњик.

„Никада нисмо негирали постојање корона вируса, него су тако интерпретирали медији. Како би неко могао да порекне нешто што заиста постоји? То је прва ствар, а друго - због чињенице да смо с тим у вези били веома опрезни, вирус се развијао спорије него код осталих. Чак знам и имена двоје људи који су га донели. Ја сам морао све то да урадим. Све сам контролисао. Могу и да ме убију, али нигде нећу бежати", рекао је Лукашенко.

Он је нагласио да је болест прележао "на ногама" и да је имао лакшу клиничку слику.

Према последњим информацијама, у Белорусији је забележено 68.503 случаја заразе вирусом корона, од чега је 580 особа умрло.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Шта значи кад је на Крстовдан ВЕДРО И ВЕТРОВИТО

Шта значи кад је на Крстовдан ВЕДРО И ВЕТРОВИТО

КРСТОВДАН, који се обележава 18. јануара, један је од оних празника у српској традицији који тихо, али снажно повезује веру, природу и човека. Иако често остаје у сенци Богојављења, Крстовдан у народном памћењу носи једнаку симболику, као дан када се судбина године “запечати”, а вода, ветар и небо постају гласници онога што долази.

18. 01. 2026. у 11:39

Коментари (0)

Црвено-бели караван наставио мисију - Меридиан фондација и Црвена звезда поново обрадовали малишане (ВИДЕО)