ПРСТ У ОКО РУСИЈИ: Више америчких војника у Пољској у нади да ће Кремљ да повећа војни потенцијал у Калињинградској области

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

03. 08. 2020. у 18:57 >> 19:04

ПОВЕЋАЊЕ броја америчких војника у Пољској има политички циљ и провоцира Русију да ојача свој потенцијал у том правцу, изјавио је за Спутњик заменик председника Одбора за одбрану Државне думе Русије Јуриј Швиткин.

ПРСТ У ОКО РУСИЈИ: Више америчких војника у Пољској у нади да ће Кремљ да повећа војни потенцијал у Калињинградској области

Фото: Танјуг/АП

„Хиљаду људи је отприлике бројност пука. Истовремено, наравно, он неће одлучивати о исходу случаја, али истовремено, што је више (војника) блока НАТО-а у Европи, то је мање безбедности у Европи. И наравно, то се ради, вероватно, више у политичке сврхе, како би се обезбедила политичка подршка Пољској, да би осећали бригу старијег брата Сједињених Америчких Држава о њима“, објаснио је Швиткин.

Посланик је навео да то приморава Русију да још више осигурава безбедност у том правцу.

„Саме западне земље нас подстичу да јачамо свој потенцијал непосредно у том правцу... Наравно, Русија има довољно ресурса (за обезбеђивање), али истовремено увек реципрочно одговарамо на изазове које нам западне земље постављају“, нагласио је парламентарац.

Швиткин је напоменуо да руководство Пољске, као и других европских земаља, не размишља о перспективама и будућности војног контингента.

„Засићење трупама и звецкање оружјем не доводе до ничега доброг“, објаснио је посланик.

Раније је шеф Пентагона Марк Еспер изјавио да су Вашингтон и Варшава завршили преговоре, након чега ће у Пољску бити упућено додатних 1.000 америчких војника. Споразум ће „ојачати обуздавање Русије и ојачати НАТО“, истакао је Еспер.

rs.sputniknews.com

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

"НАДАМО СЕ ДА ЋЕ ОСТАТИ У СКЛАДИШТУ" Хрватски министар у паници због најновијих ракета: Вучићева Србија и снага наше војске једина тема!

СРБИЈА председника Александра Вучића и снага наше војске, која је Вучићевим залагањем подигнута из пепела, једина је тема у Хрватској!

10. 03. 2026. у 18:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана

РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.

07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05

Коментари (5)

ВАТРЕНА НОЋ У ИСТАНБУЛУ: Галатасарај сања ново чудо против Ливерпула