ЦИЉ - ОБУЗДАВАЊЕ РУСИЈЕ: Америка пребацује војнике из Немачке ближе руским границама

Марија Стевановић
Марија Стевановић

29. 07. 2020. у 16:22

САД ће повући из Немачке 11.900 војника, саопштио је шеф Пентагона Марк Еспер.

ЦИЉ - ОБУЗДАВАЊЕ РУСИЈЕ: Америка пребацује војнике из Немачке ближе руским границама

Фото: Танјуг

Део америчких јединица ће бити распоређене на истоку Европе и у подручју Црног мора ради „обуздавања“ Русије.

Према Есперовим речима, САД ће вратити кући око 6.400 војника, док ће њих 5.600 бити распоређено у државама НАТО-а. У Немачкој ће остати око 24.000 америчких војника.

Министар је додао да САД намеравају да што пре почну са повлачењем војника из Немачке. Он је саопштио да ће око 4.500 војника из оклопних јединица бити враћено у САД, док ће остале јединице на ротационој основи остати на истоку Европе и у подручју Црног мора, како би „појачале обуздавање“ Русије и осигурале безбедност савезника на југоисточном ободу.

Министар је додао да ће у будућности САД пребацити додатне снаге у Пољску и балтичке државе.

Раније је „Волстрит џурнал“, позивајући се на неименоване изворе, саопштио да Пентагон намерава да 9.500 војника из Немачке распореди у Италију и Белгију.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!

29. 11. 2025. у 08:00

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.

28. 11. 2025. у 14:45

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: Детету бих дао ДЕСЕТКУ

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"

ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.

05. 12. 2025. у 11:27

Коментари (2)

АУДИО БМ СЛУШНИ АПАРАТИ: Новогодишња чаролија звука