КИМ ШВЕРЦУЈЕ НАФТУ: Више од 40 земаља оптужило Пјонгјанг за кршење санкција
ВИШЕ од 40 земаља оптужило је данас Северну Кореју за кршење ограничења Уједињених нација на увоз рафинираних нафтних деривата и позвало да се одмах зауставе испоруке до краја године.
Фото: Депозит
Савет безбедности УН изрекао је годишње ограничење од 500.000 барела у децембру 2017. године, у намери да онемогући довод горива за нуклеарно оружје и балистичке ракетне програме Северне Кореје.
У жалби Комитету за санкције Северне Кореје Савета безбедности УН, 43 земље - укључујући САД, Британију и Француску - навеле су да су процениле да је Пјонгјанг у првих пет месеци ове године увезао више од 1,6 милиона барела рафиниране нафте преко 56 нелегалних испорука танкерима, преноси Ројтерс.
Земље су затражиле од одбора за санкције Савета безбедности да званично утврди да је Северна Кореја прекорачила горњу границу и „обавести државе чланице да морају одмах да престану да продају, испоручују или пребацују рафиниране нафтне производе у Северну Кореју до краја године“.
Препоручујемо
НАЈМАЊЕ ОД ДОЛАСКА НА ВЛАСТ: Ким избегавао јавне наступе у првој половини године
16. 07. 2020. у 14:12
ВИРУС КОРОНА ДИКТИРА И ТРЖИШТЕ: Цене нафте падају због раста броја новозаражених
20. 07. 2020. у 18:43
"ТРАМП ТАМО ДА ИЗБАЦИ 1000 ВОЈНИКА НА ОСТРВО, НИКО МУ СЕ НЕЋЕ СУПРОСТАВИТИ" Вучић о Гренланду - Када питам а како Косово, сви спусте главу!
ГОВОРЕЋИ јутрос у емисији "Јутро" на Телевизији Прва, председник Србије Александар Вучић дотакао се и лицемерја међународне заједнице када је у питању однос који сада имају по питању Гренланда и онај који су некада имали по питању Косова и Метохије.
25. 01. 2026. у 13:20
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
СВИ СТЕ ФОЛИРАНТИ! Дара Бубамара напустила Звезде Гранда - реаговала Цеца "Није фер, ни колегијално"
ПЕВАЧИЦА Дара Бубамара реаговала је бурно на критике које је добио њен кандидат од стране њених колега из "Звезда Гранда".
25. 01. 2026. у 13:10
Коментари (2)