УН О ОПАСНОСТИМА ОД КОРОНЕ: Још 130 милиона људи би могло да буде погођено глађу
УЈЕДИЊЕНЕ нације упозориле су данас да би још 130 милиона људи могло да буде погођено хроничном глађу услед пандемије корона вируса.
Фото: Пиксабеј
У извештају УН се наводи да је број гладних у свету прошле године порастао за 10 милиона и указује на то да пандемија појачава слабости и неадекватност глобалног система хране, пренео је АП.
Према прелиминарним пројектијама, на основу увида у светска економска кретања, у извештају се оцењује да би у 2020. години 83 до 132 милиона људи могло да буде неухрањено.
Агенције УН процењују да је скоро 690 милиона људи, или готово девет одсто светског становништва било гладно прошле године, што је повећање од 10 милиона од 2018. и готово 60 милиона од 2014. године.
У погледу бројки, у Азији живи највећи број неухрањених људи, око 381 милион, наводи се у извештају.
Африка има највећи проценат становништва које је неухрањен, готово 20 одсто становника, открили су истраживачи УН.
Аутори извештаја су навели да Ковид-19 појачава рањивост и неадекватност глобалних прехрамбених система, дефинисаних као активности и процеси који утичу на производњу, дистрибуцију и конзумирање хране.
Препоручујемо
МЕКСИКО ЧЕТВРТА ЗЕМЉА У СВЕТУ ПО БРОЈУ ЗАРАЖЕНИХ: Преминуло више од 35 хиљада људи
13. 07. 2020. у 09:04
ВЕЛИКО УПОЗОРЕЊЕ ВУЧИЋА: За годину и по дана суочићемо се са великим ратом, нико више не жели да слуша другу страну
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас, на форуму "ГЛОБСЕЦ БЕЛТАЛКС: Београдски економски разговори", да више нема рационалности у међународној политици и да се ускоро спрема велики сукоб.
09. 12. 2025. у 20:57
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)