ДВА ЗЕМЉОТРЕСА У КИНИ: Процењује се штета
ЗЕМЉОТРЕС јачине 5,1 степени потресао је североисточни кинески граг Тангшан, саопштиле су власти.
Фото: Depositphotos
У 7.02 регистрован је још један мањи потрес јачине 2,2 степан.
Није пријављено да је неко повређен или да је проузорокована материјална штета, наводи агенција АП.
Железнички саобраћај ка овом граду који се налази 160 километара источно од Пекинга, привремено је заустављен док се не утврди да ли има штетте на шинама, пренела је агенција Сингхуа.
Земљотрес је регистрован у 6.38 по локалном времену на дубини од десет километара, саопштио је кинески Центар за земљотресе.
У земљотресу у Тангшану 1976. године погинуло је најмање 242.000 људи у једној од најсмртоноснијих природних катастрофа а свету.
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)