АЈАТОЛАХ ПОСЛЕ МЕСЕЦИ ЋУТАЊА ЗАПАЛИО РЕГИОН: Нек се исламски свет уједини против Америке и Израела
ВРХОВНИ вођа Ирана Моџтаба Хаменеи изјавио је да САД и Израел, које је назвао непријатељима, настоје да изазову поделе међу муслиманима широм света.
Фото: Middle East Images/ABACA/Abaca Press/Mohd Izzuan Roslan/Alamy/Profimedia, Deposit/PromesaStudio
- Они настоје да различите расне, културне, друштвене, економске, политичке и географске разлике претворе у повод за изазивање раздора међу муслиманским народима у Ирану и у било којој другој исламској земљи - навео је у саопштењу.
Циљ је да ослабе, додао је, исламске снаге и да наметну своју доминацију.
Хаменеи је позвао да се избегава сваки потез који би могао да подели муслимане.
- Да ли би палестински народ био толико незаштићен и изложен угњетавању и злочинима окупатора да су муслимани уједињени и да снажно стиснутим песницама стоје заједно - упитао је Хаменеи.
И да ли би се народи и владе које живе око Персијског залива усудили да допусте корумпираним и људима без идентитета из хиљадама километара удаљених земаља да полажу право на њихову територију и имовину, да су успоставили своје јединство под заставом ислама”, додао је.
Позвао је муслиманске лидере да „препознају свог стварног непријатеља, разумеју његове планове и супротставе му се”.
- Криминални владари Америке и лажни ционистички режим заклети су непријатељи овог јединства и пријатељства - навео је Хаменеи.
- Они нису само непријатељи Исламске Републике (Иран) и иранског народа, као ни широког фронта исламског отпора, они су непријатељски настројени према целом муслиманском свету, укључујући народе Западне Азије и Северне Африке - навео је он, преноси Ал Џазира.
Моџтаба Хаменеи се од 28. фебруара, када је у америчко-израелском ваздушном нападу убијен његов отац и тадашњи врховни лидер Ирана Али Хаменеи, а он сам повређен, готово уопште није појављивао у јавности.
Према изворима блиским његовом кругу, Хаменеи је у нападу задобио озбиљне повреде лица и ноге, док је његово вишемесечно одсуство из јавности подстакло бројне спекулације о његовом здравственом стању, па чак и гласине о његовој смрти, преноси Бета.
Иранске власти, међутим, тврде да је Хаменеи жив и да и даље доноси кључне одлуке, али да због безбедносних разлога влада изван очију јавности.
(Политика онлајн)
БОНУС ВИДЕО:
РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НЕЗАПАМЋЕНА ТРАГЕДИЈА У ПОРОДИЛИШТУ: Избио пожар невиђених размера, 14 беба изгубило живот у главном граду Пакистана
Пожар је избио рано у среду у одељењу за новорођенчад у великој државној болници у главном граду Пакистана, при чему је страдало 14 беба, саопштили су болнички званичници и влада, преноси АП.
26. 08. 2026. у 07:38
ФК ПАРТИЗАН СЕ ОГЛАСИО САОПШТЕЊЕМ: Одлазе и управа и Саша Илић!
Огласио се ФК Партизан!
24. 08. 2026. у 12:42
ОНА ЈЕ ПОТПИСАЛА ЊЕГОВУ СМЕНУ Огласила се Биљана Плавшић о смрти Ратка Младића: "Јако грозно се осећам, генерал је био добар човек"
ОНА ЈЕ нагласила да ју је генералов син Дарко посетио прошле године и најавила да ће га звати да му изјави саучешће.
28. 08. 2026. у 16:43 >> 18:15
Коментари (0)