ИРАН У ЖАЛОСТИ: Багеи истакао да Хамнеијево наслеђе превазилази време и име

ПОРТПАРОЛ иранског министарства спољних послова Есмаил Багеи осврнуо се на церемонију сахране страдалог врховног верског лидера Алија Хамнеија рекавши да је оно што је ајатолах Хамнеи оставио као наслеђе превазилази пуко име или епоху јер је то "наслеђе вере у себе, тежње ка достојанству, борбе за независност, родољубља и непоколебљивости пред олујама недац́а".

ИРАН У ЖАЛОСТИ: Багеи истакао да Хамнеијево наслеђе превазилази време и име

Фото: AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

Након објављивања снимка који приказује милионе ожалошћених Иранаца на испрац́ају и у погребној поворци вође Исламске револуције у Техерану у понедељак, у објави на друштвеној мрежи X наведено је да су се Иранци опростили од великог вође и личности какву историја ретко рађа, преноси званична иранска државна новинска агенција ИРНА.

- Током невиђеног испраћаја молитве су на уснама свих Иранаца, а погледи упрти ка хоризонту као да је историја на тренутак застала како би окренула страницу ка новом поглављу - наводи се у X објави Багеија.

Након вишесатне церемоније испраћаја у Техерану у понедељак којој су присуствовали милиони људи, посмртни остаци преминулог врховног верског лидера ајатолаха Алија Хамнеија хеликоптером пребачени су у Ком, где се у џамији Џамкаран окупио велики број грађана ради одавања последње поште.

Иранске власти најавиле су да ће комеморације бити настављене у среду у ирачким градовима Наџафу и Карбали, док је за четвртак планирана сахрана Хамнеија у светилишту имама Резе у Машхаду.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу

САМО НЕКОЛИКО САТИ НАКОН ПОБЕДЕ НА СП: Аргентина жестоко оптужила Енглеску и британску морнарицу

АРГЕНТИНА је поново отворила спор са Великом Британијом око Фокландских острва. Само неколико сати након победе над Енглеском у полуфиналу Светског првенства, Буенос Ајрес је оптужио британску ратну морнарицу за, како тврди, „незаконит упад“ у аргентинске територијалне воде.

16. 07. 2026. у 14:34

Коментари (0)

ХРАБРО ЗА НАСТАВАК ЕВРОПСКОГ СНА: Војводина јури гол заостатка на Групама арени