ИРАН ПОГУБИО ДВОЈИЦУ МУШКАРАЦА: Осуђени због улоге у антивладиним протестима
ИРАН је погубио двојицу мушкараца осуђених због улоге у антивладиним протестима у јануару, преносе данас ирански медији.
Фото: Pixabay/akbarnemati
Мушкарци су проглашени кривим за паљење џамије, оштец́ење јавне имовине и сукоб са снагама безбедности, преноси Мизан.
Новинска агенција је идентификовала мушкарце као Мехрдада Мохамадинију и Ашкана Малекија и навела да су били међу главним починиоцима напада на џамију Џафари у техеранском насељу Гиша.
Њихове смртне казне је потврдио Врховни суд пре него што су извршене, пренела је Ал Џазира, подсећајући да су протести у Ирану због економских услова у тој земљи избили крајем децембра и прерасли у шири изазов клерикалним владарима који владају Ираном од Исламске револуције 1979. године.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО: ГОРИ БЛИСКИ ИСТОК: Експлозије широм Ирана, Израела, Емирата, Катара...
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НЕМА ВИШЕ ИЗБОРА У ОВОЈ ЗЕМЉИ: Огласио се председник и шокирао све
ПРЕДСЕДНИК Никарагве Данијел Ортега изјавио је да у тој централноамеричкој земљи више неће бити одржавани избори, чиме је додатно затворио могућност да опозиција на изборима покуша да преузме власт од администрације коју води заједно са супругом Розаријом Муриљо.
21. 07. 2026. у 14:01
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
СНИМЉЕН У ВУКОВАРУ: Возачу из Борова 2. НАЈВЕЋА КАЗНА у историји Хрватске - ево шта је згрешио
ПРЕМА свему судећи, хрватска полиција у последње време изриче све веће новчане казне за почињене саобраћајне прекршаје.
20. 07. 2026. у 19:45
Коментари (0)