НЕТАНЈАХУ ПОСЕТИО ТРУПЕ НА ГРАНИЦИ СА ЛИБАНОМ: Наше снаге прешле реку Литани - напредујемо

ИЗРАЕЛСКИ премијер Бенјамин Нетанјаху посетио је данас израелске трупе на северној граници земље и том приликом потврдио да су снаге израелске војске (ИДФ) прешле реку Литани и да напредују ка стретешким локацијама у јужном Либану.

НЕТАНЈАХУ ПОСЕТИО ТРУПЕ НА ГРАНИЦИ СА ЛИБАНОМ: Наше снаге прешле реку Литани - напредујемо

Фото: Marc Israel Sellem/Pool Photo via AP

- Оперишемо и у Бејруту, у Беки такође, на целом фронту, ударамо Хезболах снажно - рекао је он данас током посете северној граници.

Прекид ватре између Израела и либанске милитантне групе Хезболах ступио је на снагу прошлог месеца, али је израелска војска наставила да напада Либан, наводећи да гађа припаднике и инфраструктуру те групе.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО:

РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

СЛОБОДА КОЈОЈ ЈЕ ТЕШКО ОДОЛЕТИ: Зашто овог лета сви желе да пробају СУП даску?