РУСКО МИНИСТАРСТВО ТВРДИ: Украјинске снаге претрпеле тежак удар на свим фронтовима у протекла 24 сата
УКРАЈИНА је изгубила више од 290 војника у борби против руске борбене групе CENTR у протекла 24 сата, поред губитака у људству и опреми на другим фронтовима, саопштило је у суботу руско Министарство одбране.
Tanjug/Russian Defense Ministry Press Service via AP
- Јединице борбене групе Centr заузеле су повољније линије и положаје... Украјинске оружане снаге претрпеле су губитке од преко 290 војника, два оклопна борбена возила, девет аутомобила и шест артиљеријских комада на терену - наводи се у извештају руског министарства.
Ово је додатак до 190 украјинских војника које је током протеклог дана елиминисала руска борбена група Север, преко 280 борбена група Восток, преко 230 борбена група Запад, до 170 борбена група Југ и до 50 борбена група Дњепар, саопштило је министарство.
Руске оружане снаге такође је уништио 800 беспилотних летелица и осам украјинских бомби у ваздуху, и погодио украјински војно-индустријски комплекс и енергетска постројења, додало је министарство.
(Спутњик)
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!
ИРАН је данас упозорио Бугарску да не дозволи Сједињеним Америчким Државама коришћење своје територије за војне операције против Техерана, након што је бугарска влада најавила да ће тражити одобрење парламента за размештање америчких авиона за допуну горива у тој земљи.
21. 07. 2026. у 18:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
ДЕЧАК ЈЕО КОБАСИЦУ И УМРО: "Кад би знали шта крпељ може..." Први смртни случај у свету
РЕЧ је о првом познатом смртном случају на свету узрокованом овом алергијом.
23. 07. 2026. у 07:19 >> 23:04
Коментари (0)