ПАПА ПОЗВАО БАНКУ ТЕЛЕФОНОМУ: „Ја сам Папа“, а она му прекинула везу
СЛУЖБЕНИЦА корисничке подршке једне америчке банке прекинула је позив током разговора са папом Лавом XIV, који је позвао како би ажурирао своје контакт податке, пишу медији, позивајући се на неименоване изворе.
Фото: Танјуг/AP Photo/Andrew Medichini
Према речима блиског пријатеља римокатоличког поглавара, оца Тома Макартија, папа се представио својим именом — Роберт Прево — и рекао да жели да промени број телефона и адресу, наведене у банкарској документацији. Наводи се да је „савесно“ одговорио на сва безбедносна питања.
Службеница банке му је рекла да то није довољно и да мора лично да дође у филијалу банке.
„Рекао је: ‘Па, то нећу моћи да урадим. Одговорио сам вам на сва питања’... Потом је покушао са другачијим приступом. ‘Да ли би вам било важно ако вам кажем да сам папа Лав XIV?’ После тог питања девојка је спустила слушалицу“, испричао је Макарти.
Након овог инцидента, ситуација је решена захваљујући интервенцији другог свештеника који је био повезан са председником банке.
sputnikportal.rs
БОНУС ВИДЕО - АНГЕЛИНА ТОПИЋ ЗА "НОВОСТИ": Прва реакција после светске медаље
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ПУТИН КОМЕНТАРИСАО БРАК НАШЕ ПЕВАЧИЦЕ: "Српкиња ти је жена? Они то неће украсти! Срби су поштени и пристојни - ако си преписао фирму на њу"
ТОКОМ разговора Владимир Путин га је упитао ко је његова супруга.
10. 07. 2026. у 21:56
Коментари (0)