СПОЈ МУЗИКЕ И ПЕРФОРМАНСА: Пројекат Марине Абрамовић у напуљском позоришту

НОВИ пројекат уметнице светског гласа подразумева композицију која комбинује музику, савремену уметност и перформанс - Марине Абрамовић, Густава Дудамела и Набила Елдеркина, а изведен је јуче у позоришту „Сан Карло“ у Напуљу, а реприза је вечерас. Пројекат садржи два камерна ремек-дела 20. века, написана током авангарде и Првог светског рата: „Историју војника“ Игора Стравинског и „Љубав брухо“ Мануела де Фаље.

СПОЈ МУЗИКЕ И ПЕРФОРМАНСА: Пројекат Марине Абрамовић у напуљском позоришту

Фото: Приватна архива

За ову представу, копродукцију са Њујоршком филхармонијом наполитански театар је ангажовао неке од водећих личности савремене уметности и музике.

Марина Абрамовић има јаке везе са градом Напуљом и галеријом „Лије Руме“.

Концепт за продукцију развила је Абрамовићева са Набилом Елдеркином, аустралијским редитељем иранског порекла, који је креирао музичке спотове за бројне поп звезде.

На сцени, звук и видео се комбинују са дизајном светла Пасквалеа Марија. У извођењу „Ел амор брухо“, инспирисаним фламенком и ромском културом, са стиховима Грегорија Мартинеза Сијере, учествују мецоспоран Пасион Вега и плесачица Сара Мауризи. Наратор „Историје“ је Валентино Манијас.

Двочасовна представа која спаја модернизам и народне традиције, две музичке приче обележене натприродним елементима и снажним осеЋајем индивидуалне трансформације.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.

05. 07. 2026. у 12:34

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу Ја волим Србију: Тако су стајале ствари...

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу "Ја волим Србију": "Тако су стајале ствари..."

ВЕСТ да би глумица Мирка Васиљевић од септембра могла да преузме водитељску улогу у квизу "Ја волим Србију", уместо досадашње водитељке Драгане Косјерине, изазвала је велику пажњу јавности.

05. 07. 2026. у 21:54

Коментари (0)

ОВДЕ ЈЕ СВЕ ПОЧЕЛО, ОВДЕ СЕ И ЗАВРШИЛО... Најбољи стрелац у историји Бразила, Нејмар, опростио се од репрезентације у сузама (ФОТО)