НОВИ САСТАНАК РУСА И АМЕРИКАНАЦА У САД: Дмитријев са члановима Трампове администрације
СПЕЦИЈАЛНИ изасланик руског председника Владимира Путина Кирил Дмитријев тренутно је у Сједињеним Америчким Државама где се састаје се са члановима администрације америчког председника Доналда Трампа ради разговора о мировном споразуму за Украјину и економској сарадњи између САД и Русије, јавио је данас Ројтерс, позивајући се на добро обавештене изворе.
Foto: Tanjug/AP Photo/Pavel Bednyakov
Посета Дмитријева САД долази пре одлуке Вашингтона о томе да ли ц́е продужити ублажавање санкција на руску нафту које истиче 11. априла.
САД су издале 30-дневно изузец́е за земље да купују санкционисану руску нафту и нафтне производе који се налазе тренутно на танкерима на мору.
Амерички министар финансија Скот Бесент је тај потез Вашингтона описао као корак ка стабилизацији глобалних енергетских тржишта погођених ратом са Ираном.
Ублажавање санкција догодило се након телефонског разговора између Трампа и Путина 9. марта и накнадне посете Дмитријева САД како би разговарао о енергетској кризи са америчком делегацијом у којој су били Трампов специјални изасланик Стив Виткоф и Трампов зет Џаред Кушнер.
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЈЕСТЕ, ШЕСТ ГОДИНА СМО ГЛУМИЛИ ПАР" Рада о вези са Миланом, ставила тачку на спекулаије: "Поповић нас је натерао..."
"МЕНЕ је то тада сметало, нисам се сналазила..."
07. 07. 2026. у 09:36
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)