ИРАН ОБЕЋАО НЕПРИЈАТЕЉИМА "НЕЗАБОРАВНУ ЛЕКЦИЈУ": Трамп мора да плати!

ИРАНСКЕ оружане снаге одлучне су да узврате Сједињеним Америчким Државама и Израелу и задају им "одлучујућу и незаборавну лекцију", изјавио је данас портпарол иранског Министарства спољних послова Есмаил Багеи, док је шеф Врховног савета за националну безбедност Али Лариџани поручио да ће Техеран наставити акције док Вашингтон не зажали због "тешке погрешне процене".

ИРАН ОБЕЋАО НЕПРИЈАТЕЉИМА НЕЗАБОРАВНУ ЛЕКЦИЈУ: Трамп мора да плати!

Foto: Profimedia

- Оно што је за нас важно јесте да покажемо непријатељу да не може да започне рат кад год пожели, а затим да позива на прекид ватре када му то одговара - рекао је Багеи, преноси иранска државна новинска агенција ИРНА.

Он је додао да су иранске оружане снаге "веома одлучне да непријатељу задају одлучујућу и незаборавну лекцију".

У слично оштрој поруци, председник Врховног савета за националну безбедност Ирана Али Лариџани критиковао је председника САД Доналда Трампа и наговестио освету према Сједињеним Америчким Државама.

- Трамп каже да тражи брзу победу. Иако је лако започети рат, он не може да се добије са неколико твитова - навео је Лариџани у објави на друштвеној мрежи Икс.

Он је додао да Иран неће одустати "док вас не натерамо да зажалите због ове тешке погрешне процене".

Објаву је завршио хештегом "Трамп мора да плати".

Сједињене Америчке Државе и Израел напали су у суботу, 28. фебруара, ујутру Иран у, како је саопштено, "превентивним нападима", до којих је дошло након неуспеха током више рунди преговора о иранском нуклеарном програму.

Иран је затим покренуо масовне ударе у знак одмазде на Израел и на мете које се повезују са САД широм региона Блиског истока.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО:

ТЕХЕРАН У ПЛАМЕНУ: Снимци израелског и америчког рекетирања

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Меси питао хрватског фудбалера: ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН, он каже: Угасио сам га!

Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"

СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.

23. 06. 2026. у 16:05

Коментари (0)

УПИСАО ЧАК ОСАМ ФАКУЛТЕТА: Шта од школе има Горан Богдан?