"НЕОБУЗДАНО КРШЕЊЕ МЕЂУНАРОДНОГ ПРАВА!" Медведев проговорио о отмици Мадура - "Овде се не ради само о томе..."
ОТМИЦА председника Венецуеле Николаса Мадура коју су извршиле Сједињене Америчке Државе представља необуздано кршење међународног права, изјавио је заменик председника Савета безбедности Русије Дмитриј Медведев за Спутњик.
Фото: TheImageDirect.com / The Image Direct / Profimedia
Према речима Медведева, „снажан геополитички земљотрес“ који се догодио у Каракасу почетком 2026. године приморава на нови поглед на темеље светског поретка успостављеног пре 80 година након Другог светског рата.
- Овде се не ради само о дрској отмици председника суверене Венецуеле, Николаса Мадура, као апсолутно необузданом кршењу међународног права. У суштини, отворена отмица високог званичника је део много важнијег циља: осигурати западну хемисферу као свој ексклузивни посед. Штавише, добити не само де факто контролу засновану на принципу 'радим то зато што могу', већ и консолидовати те 'тековине' де јуре - нагласио је Медведев.
Он сматра да је ово несумњиво „циничан изазов целом систему међународних односа“.
Сједињене Америчке Државе су 3. јануара покренуле масован напад на Венецуелу, заробивши председника земље и његову супругу Силију Флорес и одвевши их у Њујорк.
Према америчким властима, они су наводно били умешани у „наркотероризам“ и представљали су претњу за Сједињене Америчке Државе, између осталог. Прво судско рочиште је већ одржано у Њујорку, где су се Мадуро и његова супруга изјаснили да нису криви по оптужбама.
(Спутњик)
Препоручујемо
КАНАДА 51, ГРЕНЛАНД 52, ВЕНЕЦУЕЛА 53... Трамп у шали о „новим државама“
02. 02. 2026. у 07:51
КРАЈ СОЦИЈАЛИЗМА У ВЕНЕЦУЕЛИ? Ево какав закон је потписала Делси Родригез
01. 02. 2026. у 15:44
ТРАМП НАЈАВИО: Отворићемо ваздушни простор изнад Венецуеле за комерцијалне летове
29. 01. 2026. у 23:11
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело
ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.
08. 04. 2026. у 02:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала
На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.
11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39
Коментари (0)