ТРАМП ПРЕКИНУО ЋУТАЊЕ О ЕПШТАЈНОВИМ ДОСИЈЕИМА: Ево кога ће тужити

П. Ђурђевић

01. 02. 2026. у 16:49

ПРЕДСЕДНИК САД, Доналд Трамп прекинуо је ћутање о досијеима Џефрија Епштајна након што је Министарство правде САД у петак објавило више од три милиона нових докумената.

ТРАМП ПРЕКИНУО ЋУТАЊЕ О ЕПШТАЈНОВИМ ДОСИЈЕИМА: Ево кога ће тужити

Foto: Profimedia

Говорећи први пут о објави, док је летео за Флориду, Трамп је новинарима у суботу рекао:

- Нисам то лично видео, али су ми неки веома важни људи рекли да ме то не само ослобађа кривице, већ показује управо супротно од онога чему су се неки људи надали – знате, радикална левицa.

У најновијим документима се Трамп помиње више од 3.000 пута.

Foto: Profimedia

Међутим, сама помињања не указују на било какво кривично дело. Министарство правде је раније саопштило да неки од докумената садрже нетачне и сензационалистичке тврдње о Трампу, који је негирао било какво незаконито дело и никада није оптужен за злочин повезан са Епштајном.

Међутим, тврдње ФБИ-ја о сексуалном нападу и насиљу над малолетницима привукле су велику пажњу јавности.

Трамп је рекао да планира да тужи аутора Мајкла Волфа и да разматра тужбу против Епштајнове оставштине, тврдећи да су се ови актери „уротили“ да му политички нашкоде.

Foto: Profimedia

- Вулф, који је трећеразредни писац, ковао је заверу са Џефријем Епштајном да ми нанесе штету политички или на други начин, и то је било апсолутно јасно - рекао је Трамп.

- Зато ћемо вероватно тужити Волфа. Можда Епштајнову оставштину. Не знам. Али ћемо сигурно тужити Волфа - додао је.

(Дневни аваз)

БОНУС ВИДЕО:

РУСИЈА ЛАНСИРАЛА РАКЕТУ: Погледајте тренутак лансирања 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.

08. 04. 2026. у 02:39

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

ШОК: Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон

ШОК: "Амери НИСУ спашавали пилота - КРАЛИ су обогаћени уранијум! Катастрофа за Вашингтон"

БАГЕЈ је назвао операцију спасавања катастрофом за Вашингтон, јер иранска војска тврди да су њене снаге уништиле два хеликоптера Црни јастреб и два војно-транспортна авиона Ц-130.

06. 04. 2026. у 19:11

Коментари (0)

СКРИВЕНИ БАЊСКИ БИСЕРИ СРБИЈЕ: Идеална места за ускршњи одмор и spa викенд