СТРАМЕР ПРОТИВ ТРАМПА: Било би неразумно да Британија не сарађује са Кином

Novosti online

31. 01. 2026. у 10:35

ПРЕМИЈЕР Велике Британије Кир Стармер изјавио је данас да би било неразумно да Лондон не сарађује са Народном републиком Кином, одбацујући тврдње председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа да је пословање са Пекингом опасно.

СТРАМЕР ПРОТИВ ТРАМПА: Било би неразумно да Британија не сарађује са Кином

Foto: Profimedia

- Било би непромишљено једноставно рећи да ћемо игнорисати Кину. Да Велика Британија буде једина земља која одбија сарадњу, не би било у нашем националном интересу - рекао је Стармер у интервјуу за Би-Би-Си у Шангају, подсетивши на недавну посету француског председника Емануела Макрона Кини, као и на најављено путовање немачког канцелара Фридриха Мерца.

Посета Кини је, наводи Ројтерс, велики успех, "нарочито у отварању тржишта" навео је Стармер додајући да је у делегацији било 60 пословних лидера и да ће договори имати значајан утицај на британску економију.

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар орешника и сармата може да уништи читав НАТО у Европи

РУСКИ ВОЈНИ СТРУЧЊАК: Један удар "орешника" и "сармата" може да уништи читав НАТО у Европи

КОМБИНОВАНО лансирање ракетних система „сармат“ и „орешник“ способно је да неутралише целу војну инфраструктуру Северноатлантске алијансе у Европи, рекао је за руске медије Александар Степанов, војни стручњак Института за право и националну безбедност Руске председничке академије за националну економију и јавну управу (РАНХЕГА).

13. 05. 2026. у 12:29

Коментари (0)

ПОНИЖЕЊЕ ЗА ТРАМПА: Дошао на ноге Сију, Пекинг му послао поруку коју ће дуго памтити