ВЕНС ОПЛЕО ПО ЛОКАЛНИМ ЛИДЕРИМА МИНЕАПОЛИСА: "Не координишете са федералним службеницима"

Потпредседник Сједињених Америчких Држава Џеј Ди Венс оптужио је локално руководство Минеаполиса да одбија да одговори на захтеве за координацију са федералним службеницима на терену, након још једне смртоносне пуцњаве коју су у том граду извршили федерални агенти Службе за имиграцију и царине (ИЦЕ), а у којој је живот изгубио амерички држављанин.

ВЕНС ОПЛЕО ПО ЛОКАЛНИМ ЛИДЕРИМА МИНЕАПОЛИСА: Не координишете са федералним службеницима

Извор: EPA-EFE/MOHAMMED BADRA

"Када сам посетио Минесоту, оно што су агенти ИЦЕ желели више од свега било је да сарађују са локалним органима реда како ситуације на терену не би измакле контроли. Локално руководство у Минесоти је до сада одбијало да одговори на те захтеве", објавио је Венс на платформи X. 

Венс је у четвртак посетио Минеаполис где се састао државним тужиоцем Минесоте Китом Елисоном, након чега је одржао округли сто са локалним пословним и политичким лидерима, као и члановима заједнице и одговарао на питања новинара. 

Окривио је државне и локалне званичнике за недостатак сарадње са Службом за имиграцију и царине (ИЦЕ) за коју је рекао да изазива "хаос" у граду, али је изразио оптимизам у погледу партнерства у будућности.

"Најбољи начин да се олакша разумно спровођење закона, али и да се смањи хаос у Минеаполису, био би да државни и локални званичници сарађују. Заправо мислим да постоји извесна нада, неки разлог да се верује да ће бити боље сарадње у наредним недељама и месецима", рекао је Венс у четвртак.
 

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КЛАНИЦА У КОНСТАНТИНОВКИ: Украјинци беже, Руси јуришају са исуканим бајонетима

КОМАНДАНТ батаљона је изјавио да украјинске оружане снаге избегавају борбу лаког оружја у Константиновки. Према његовим речима, током чишћења насеља, украјински војници покушавају да избегну блиску борбу, јер су инфериорни у односу на руске јединице у ватреним обрачунима.

01. 07. 2026. у 15:48 >> 15:55

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине

ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.

01. 07. 2026. у 15:45

Коментари (0)

ЈУПИТЕР ЈЕ УШАО У ЛАВА: За ове хороскопске знакове отварају се врата раја - добијају шансе које су чекали годинама