УДАРНО ОБРАЋАЊЕ ЗЕЛЕНСКОГ ИЗ ЕМИРАТА: Русија је спремна да оконча рат, као и Украјина
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски изјавио је синоћ да је одржан састанак америчке, украјинске и руске делегације у Уједињеним Арапским Емиратима, и да је важно да је Русија спремна да оконча рат који је сама започела, као што и Украјина жели да се тај рат заврши.
Фото: Принтксрин Икс
- Украјински представници ми се јављају скоро сваког сата - тренутно су у Емиратима. Данас су тамо украјинска, америчка и руска делегација, већ је обављен разговор. То је важно, јер дуго није било оваквих трилатералних формата састанака. Разговара се о параметрима завршетка рата. Сада би требало да имају бар неке од одговора од Русије, а главно је да је Русија спремна да оконча овај рат, који је сама започела - рекао је Зеленски у синоћном обраћању, преноси Укриформ.
Он је казао да су ставови Украјине јасни, и да је дефинисао оквир за дијалог за украјинску делегацију.
- Делегација је стално у контакту - Рустем Умеров, Кирило Буданов, Давид Арахамија, Серхиј Кислиција. Сутра ће се преговорима придружити генерал Хнатов, начелник Генералштаба, и представник Обавештајне службе Министарства одбране (ГУР) Скибицки", рекао је Зеленски.
Према његовим речима, још је рано за извођење закључака из садржаја разговора трилатералног састанка који је синоћ одржан у Уједињеним Арапским Емиратима.
- Видећемо како ће се разговор одвијати сутра, какви ће бити резултати. Потребно је да не постоји само украјинска жеља да се оконча овај рат, да постигне потпуну безбедност, већ и да се слична жеља некако појави у Русији - рекао је Зеленски.
Препоручујемо
ТЕШКЕ ОПТУЖБЕ ФСБ-А: Ова земља поред Украјине уплетена у атентат на генерала Алексејева
09. 02. 2026. у 09:35
ОГЛАСИЛА СЕ ФСБ: Ухапшени за атентат на руског генерала признали кривицу
09. 02. 2026. у 09:11
ЗЕЛЕНСКИ, МРТВИ СУ: Стравичан снимак и брутална порука, јавио се Кадиров (ВИДЕО)
ЧЕЧЕНСКИ лидер Рамзан Кадиров објавио је снимак ликвидације украјинских војника у Костјантињивки у Доњецкој области у Украјини на свом Телеграм каналу.
07. 02. 2026. у 17:05
"ПРИШТИНСКА АДМИНИСТРАЦИЈА УБРЗАНО ЧИСТИ ПОКРАЈИНУ ОД СРБА" Хитно се огласило руско Министарство спољних послова - "То је лицемерно!"
КОРИСТЕЋИ успех на недавним парлементарним изборима, приштинска администрација форсира чишћење покрајине од српског становништва, саопштено је из Министарства спољних послова Русије.
04. 02. 2026. у 13:32
НАЈВИШИ ЧИН МОНАШТВА У ПРАВОСЛАВЉУ: Ко су Схи монаси?
ОВО пострижење назива се „другим крштењем“, постризавани се очишћује од свих грехова и постаје "син светлости“.
08. 02. 2026. у 09:25
Коментари (0)