СМРТНА КАЗНА ЗА БИВШЕГ ПРЕДСЕДНИКА? Јужнокорејско тужилаштво: Јеол оптужен за заверу за подстицање немира и потковање Устава
ТУЖИЛАШТВО у Јужној Кореји тражи смртну казну за бившег председника Јун Сук Јеола због оптужби за подстицање побуне, извештава новинска агенција Јонхап.
Фото: Твитер принтскрин/ TRT World Now
-Тужиоци су затражили смртну казну за бившег председника Јун Сук Јеола због проглашења ванредног стања, пише агенција.
Последње рочиште одржано је данас. Како преноси Јонхап, правни извори очекују да ће суд донети пресуду у овом случају почетком фебруара.
Јун Сук Јеол је оптужен за заверу са бившим министром одбране и другима ради подстицања немира са намером да поткопа Устав незаконитим проглашењем ратног стања без рата у држави, или еквивалентног ванредног стања.
Конкретно, оптужен је за мобилизацију трупа и полиције да блокирају зграду Народне скупштине и спрече посланике да гласају против његовог декрета о проглашењу ванредног стања, као и за наређивање хапшења и притварања председника Народне скупштине и тадашњих лидера владајуће и главних опозиционих странака.
"Амнести интернешенел" је признао Јужну Кореју као земљу која је ефикасно укинула смртну казну, јер ниједно погубљење није извршено од децембра 1997. године.
(рт.рс)
БОНУС ВИДЕО - ПАТРОЛА СА ПУТНИЦИМА, НА БРЗОЈ ПРУЗИ, ОД БЕОГРАДА ДО СУБОТИЦЕ: "Вожња делује готово неприметно"
Препоручујемо
ПРОВОКАЦИЈЕ СА ЈУГА Дрон упао у ваздушни простор: Оволико му је Ким дозволио да лети
09. 01. 2026. у 23:45
ИРАН ОБОРИО АМЕРИЧКИ Ф-15?! Британски брод погођен у Ормуском мореузу; Хегсет: Ово није виђено од Другог светског рата
НАСТАВЉАЈУ се ваздушни удари на Блиском истоку. САД и Израел настављају да гађају Иран, док иранске снаге узвраћају нападима на израелске градове и америчке базе и дипломатска представништва у региону.
04. 03. 2026. у 06:59 >> 15:07
"РАСПОРЕДИО САМ ВОЈСКУ НА 75 ЛОКАЦИЈА" Орбан: Украјина дигла у ваздух "Северни ток", то се не сме поновити са "Дружбом"
МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан објавио је видео на мрежи Икс у којем је поручио да је мађарска војска распоређена на десетинама локација како би заштитила енергетску инфраструктуру земље. Орбан наводи да постоји претња од могућих украјинских саботажа због тензија око руских енергетских испорука и рата на Блиском истоку.
04. 03. 2026. у 13:43
ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата
НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.
03. 03. 2026. у 20:21
Коментари (0)