"ТАЈВАНСКО ПИТАЊЕ ЈЕ СТВАР КИНЕСКОГ НАРОДА" Нинг: Придржавање принципа "једне Кине" је обавезан услов за друге државе

П. Ђурђевић

09. 01. 2026. у 10:30

ТАЈВАН је неотуђиви део територије Кине, а питање Тајвана је искључиво унутрашња ствар Кине, изјавила је данас портпарол кинеског министарства спољних послова Мао Нинг.

ТАЈВАНСКО ПИТАЊЕ ЈЕ СТВАР КИНЕСКОГ НАРОДА Нинг: Придржавање принципа једне Кине је обавезан услов за друге државе

Foto: Profimedia

- Решавање тајванског питања је ствар самог кинеског народа, без простора за спољно мешање - рекла је Мао на редовној конференцији за новинаре замољена да прокоментарише недавне изјаве америчког председника Доналда Трампа у вези са Тајваном, преноси Синхуа.

Амерички председник је раније изјавио да ће кинески лидер Си Ђинпинг одлучити шта ће учинити у вези са Тајваном , али да би употреба силе од стране Пекинга "изазвала озбиљно незадовољство у Вашингтону".

Пекинг сматра Тајван саставним делом Кине, а придржавање принципа "једне Кине" је обавезан услов за друге државе које желе да успоставе или одржавају дипломатске односе са том земљом.

БОНУС ВИДЕО:

ХЕЛЕЗ УДАРИО НА ВУЧИЋА: Мисли да је битан, па му поставио услов

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП УПУТИО ПИСМО ОРБАНУ: Ево шта му је поручио

ТРАМП УПУТИО ПИСМО ОРБАНУ: Ево шта му је поручио

ПРЕМИЈЕР Мађарске Виктор Орбан објавио је на друштвеној мрежи Икс писмо које је добио од Доналда Трампа, у којем председник Сједињених Америчких Држава истиче да су односи САД и Мађарске јачи него икада и да се заснивају на заједничким вредностима.

09. 01. 2026. у 10:22

ПОКРЕНУТА ДВОСТРУКА ДИПЛОМАТСКА ОФАНЗИВА: Страх због Гренланда преплавио Европу, лидери сада имају нову тактику

ПОКРЕНУТА ДВОСТРУКА ДИПЛОМАТСКА ОФАНЗИВА: Страх због Гренланда преплавио Европу, лидери сада имају нову тактику

ЕВРОПСКЕ владе покренуле су двоструку дипломатску офанзиву како би убедиле председника САД Доналда Трампа да одустане од својих претензија према Гренланду - кроз лобирање у Вашингтону и притисак на НАТО да отклони безбедносне забринутости америчког председника.

09. 01. 2026. у 13:11

ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице

ВОДИТЕЉКА ОТКРИЛА ИСТИНУ О ЦЕЦИ И ЧЕДИ: Умешан и Александар Кос - шта се дешавало између политичара и певачице

БЛИЗАК пријатељ и сарадник Чедомира Јовановића, Александар Кос, последњих месеци нашао се у жижи интересовања јавности. О његовом професионалном ангажману, али и приватном животу, у последње време све се чешће спекулише, док је јавности и даље мало познато чиме се заправо бави и какав је његов пут био до позиције на којој се данас налази.

09. 01. 2026. у 08:42

Коментари (0)

Стручност, поверење и хумани приступ пацијентима је стуб здравства