ЗЕЛЕНСКИ КИПТИ ОД БЕСА: Нема војног оправдања за удар на енергетске објекте који оставља људе без струје и грејања зими

В.Н.

08. 01. 2026. у 22:43

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски осудио је најновије нападе Русије на инфраструктуру за електричну енергију, грејање и воду у Украјини , због којих су стотине хиљада људи на југоистоку Украјине остале без струје и грејања.

ЗЕЛЕНСКИ КИПТИ ОД БЕСА: Нема војног оправдања за удар на енергетске објекте који оставља људе без струје и грејања зими

Foto: Profimedia

"Нема апсолутно никаквог војног оправдања у таквим ударима на енергетски сектор и инфраструктуру који остављају људе без струје и грејања зими", написао је у објави на друштвеној мрежи Икс.

Зеленски је додао да текући дипломатски процес за окончање рата не би требало да утиче на испоруку система и опреме противваздухопловне одбране Украјини.

(Reuters, X)

БОНУС ВИДЕО:

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

НИКАД ЈАЧИ УДАРАЦ ЗА РУСЕ ОД ПОЧЕТКА РАТА: Украјинске ракете летеле више од 1.300 км, погођена кључна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је у суботу увече погодила једно од стратешки најзначајнијих одбрамбених постројења Русије, напавши Воткински машински завод у удаљеном региону, скоро 1.300 километара од украјинске границе - што представља најдубљи удар икада изведен украјинским оружјем домаће производње.

25. 02. 2026. у 12:25

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

СВЕ ВЕЋИ ХАОС СА НАРКО-КАРТЕЛОМ ПРЕД МУНДИЈАЛ: ФИФА одузима Мексику ово домаћинство?!