РУСКИ АВИОН ПОСЛАО СИГНАЛ ЗА УЗБУНУ: Више од 200 људи у њему, сви страхују од најгорег
ПУТНИЧКИ авион типа Боеинг 767-224, који је саобраћао на линији Дубаи–Москва, послао је сигнал за узбуну и започео кружење изнад града како би потрошио гориво пре принудног слетања. Лет је обављала руска авиокомпанија Утаир.
Foto: Printskrin/Iks /NEXTA Live
Према плану летења, авион је требало да слети на аеродром Внуково у 21.15 часова. Разлози због којих је посада упутила сигнал за узбуну за сада нису званично саопштени.
Ранији технички проблем на истом авиону
Како наводе руски медији, исти авион је и раније имао забележен технички проблем. Према информацијама портала СХОТ, у августу 2024. године, током лета из Москве за Душанбе, на Боеингу 767 активирала се сигнализација квара система против блокирања точкова при кочењу. Реч је о систему који спречава блокаду точкова током слетања и кочења на писти. Тада су пилоти, из предострожности, одлучили да се врате на аеродром Внуково.
Старост и историјат летелице
Авион је произведен у фебруару 2001. године, а у флоти компаније Утаир налази се од 2011. Последњих неколико дана летелица је редовно обављала комерцијалне летове на релацији Москва–Дубаи–Москва.
За сада нема информација о повређенима, нити о евентуалној штети. Очекује се да ће надлежне службе након слетања спровести технички преглед летелице и утврдити узрок проглашења ванредне ситуације. Инцидент је привремено подигао степен приправности аеродромских и спасилачких служби у Москви.
(Информер)
БОНУС ВИДЕО - С-400 НА ЦРВЕНОМ ТРГУ: Новости снимиле понос руске армије
Препоручујемо
УКРАЈИНА ЗА ГРЕНЛАНД? Политико: Како Европа разматра тиху погодбу са Трампом
08. 01. 2026. у 16:01
МЕРЦ О КРАЈУ РАТА Да би Русија прихватила прекид ватре потребна је једна ствар
08. 01. 2026. у 14:28
ЗАШТО БЛОКАДЕРИ ХОЋЕ ДА УБИЈУ ВУЧИЋА? Нешић и Вучићевић о монструозним плановима (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРИ хоће да убију председника Александра Вучића зато што им смета Србија каква јесте и зато што су свесни да ни за 100 година не могу да ураде оно што Вучић уради за два дана, истичу главна уредница портала "Новости" Андријана Нешић и председница Асоцијације новинара Србије (АНС) Ивана Вучићевић.
26. 02. 2026. у 11:01
ЦЕО РЕГИОН ЈЕ ЗГРОЖЕН! Ево шта је урадила такмичарка лажне државе Косово када је видела Српкињу на победничком постољу
БРУКА и срамота на једном од европских такмичења у теквондоу за младе у Сарајеву!
25. 02. 2026. у 11:35
ЈОШ МУ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Симптоми болести због које је хоспитализован Дачић - почетак је "веома обичан"
МИНИСТАР унутрашњих послова Ивица Дачић јуче је у тешком здравственом стању хитно смештен у болницу и прикључен на апарате.
26. 02. 2026. у 16:26
Коментари (0)