ПЕНТАГОН У ПРОБЛЕМУ: Америка неће моћи да исплати војску због блокаде рада владе
АМЕРИЧКИ министар финансија Скот Бесент изјавио је данас да ће припадници војске примити своје предстојеће плате, али је упозорио да, ако се блокада рада владе настави, Сједињене Америчке Државе неће моћи да исплате припаднике војске од 15. новембра.
Фото АП
- Мислим да ћемо моћи да их исплатимо на почетку новембра, али од 15. новембра наши војници и припадници службе који су спремни да ризикују своје животе неће моћи да буду плаћени - рекао је Бесент за ЦБС, у интервјуу из Куала Лумпура у Малезији, где заједно са америчким председником Доналдом Трампом учествује на самиту Асоцијације земаља југоисточне Азије (АСЕАН).
Бесент је рекао да су за недостатак новца за исплату плата за војску криви демократски лидери у Конгресу, за које је рекао да су "забринути због својих прелиминарних избора, а не због америчког народа".
Демократе и републиканци су недељама у пат позицији око начина финансирања владе, јер су демократе захтевале продужење пореских олакшица за здравствено осигурање као услов за поновно отварање владе.
У међувремену, републиканци су јасно ставили до знања да су спремни да разговарају о питању здравствене заштите, али тек када се одблокира рад владе, упркос поновљеним захтевима демократа за преговоре.
Блокада рада владе САД почела је 1. октобра, на почетку фискалне 2026. године, након што су демократе у Сенату одбациле краткорочни Закон о финансирању који би омогућио да савезна министарства остану отворена до 21. новембра.
Демократе одбијају да дају подршку предлогу републиканаца за Закон о финансирању без већих уступака, који се пре свега односе на здравствену негу.
СУКОБ НАМ ЈЕ ПРЕД ВРАТИМА Руте упозорава: Ми смо следећа мета Русије
РУСИЈА би могла да буде спремна да употреби војну силу против НАТО-а у наредних пет година, сматра генерални секретар НАТО-а Марк Руте.
11. 12. 2025. у 15:46 >> 16:40
ОСУЂЕНИ ЗА УБИСТВО СТАРЦА У ЗАТВОРУ ПАДИНСКА СКЕЛА: Зрна саосећања немају, изречене вишегодишње казне
СРЕЋКО Стефановић (22), Саша Станковић (22) и Далибор Петровић (24) оглашени су данас кривим у Вишем суду у Београду за тешко убиство Станимира Брајковића (74) на безобзиран и насилнички начин у затвору Падинска Скела почетком фебруара 2024. године. Овом првостепеном пресудом Стефановић је осуђен на 19 година затвора, а Станковић и Петровић на по 18 година.
11. 12. 2025. у 16:22
ПЕЈАКОВИЋ: Срби су скупо платили ЛАЖ о Југославији, која траје од '45 и плаћаћемо је још
ГЛУМАЦ Никола Пејаковић одушевљава публику широм региона улогом Момчила у серији "Тврђава", која се бави ратним деведесетим и распадом некадашње државе Југославије.
13. 12. 2025. у 15:33
Коментари (0)