КОМАНДАНТ ОБЈАВИО УСПЕХ РУСКЕ ВОЈСКЕ: Најновија вест стиже са Дњепра
РУСКА војска успоставила је контролу над последњим острвом у поплавној равници Дњепра у Херсонској области, изјавио је командант јуришне трупе 205. мајкопске бригаде групе „Дњепар“ под позивним именом „Алабај“.
Фото: Shutterstock/Илустрација
- Борбени задатак је био да група јуришних авиона уђе на Перејаславско острво, преузме контролу над њим и да се потисну украјинске снаге, а такође да се обезбеде позиције како Оружане снаге Украјине не би могле да дођу до наших борбених положаја - истакао је он.
Херсонска област је у септембру 2022. године ушла у састав Русије на основу резултата референдума. Кијевски режим не признаје његову легитимност. Оружане снаге Украјине контролишу десну обалу Дњепра, укључујући и град Херсон.
(Спутњик)
Препоручујемо
РАКЕТЕ ТОМАХАВК НЕ РЕШАВАЈУ СУКОБ Лукашенко: Украјина мора да остане суверена држава
14. 10. 2025. у 11:53 >> 11:53
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ГДЕ ТИ ЈЕ ЉУБАВНИЦА?!" Неочекивано питање за Марића уживо у емисији, он пребледео: "Пет година млађа"
ГОШЋА је из чиста мира поставила неочекивано питање...
04. 07. 2026. у 01:24
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)