ПРЕДСТАВНИК ХАМАСА: Потребно је више времена за ослобађање свих талаца из Газе
ВИСОКИ званичник палестинске милитантне групе Хамас Осама Хамдан изјавио је данас да је потребно више времена за ослобађање свих талаца које та група држи, с обзиром на ситуацију на терену.
Фото: АП
Хамдан, који је званичник из политичког крила Хамаса, рекао је за јапански јавни емитер НХК да предаја тела преминулих талаца захтева више времена, као и да је тешко одредити конкретан временски оквир за ослобађање живих талаца уколико се не испуне одређени услови.
Он је навео да услови за ослобађање талаца укључују гаранције против напада и споразум о механизмима за размену талаца за палестинске затворенике у Израелу.
Хамдан је казао да су кораци за ослобађање талаца и временски оквир већ договорени у преговорима о прекиду ватре, али да земље посреднице у преговорима између те групе и Израела прихватају да је тешко ослободити све таоце у року од 72 сата од почетка прекида ватре.
Поводом захтева за разоружавање Хамаса, Хамдан је рекао да је питање полагања оружја заједничко за све Палестинце, не само за Хамас.
Он је казао и да Хамас неће одустати од учешћа у управљању у будућности у Гази.
Израел и Хамас су се сложили око прве фазе плана који је предложио амерички председник Доналд Трамп за окончање сукоба у Појасу Газе, а према споразуму, Хамас би требало да ослободи свих 48 талаца које држи у Гази у року од 72 сата од почетка примирја, које је ступило на снагу у петак у подне.
Договорени мировни план предвиђа и искључивање Хамаса из управљања Газом.
(Танјуг)
БОНУС ВИДЕО - ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Страхиња Тривковић дипломата знања и спорта
Препоручујемо
ПРОЦУРИО БЛЕРОВ ПЛАН ЗА ГАЗУ: Познато ко ће бити у управи, али и ко ће профитирати
07. 10. 2025. у 18:22
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење
ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.
05. 07. 2026. у 12:34
Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу "Ја волим Србију": "Тако су стајале ствари..."
ВЕСТ да би глумица Мирка Васиљевић од септембра могла да преузме водитељску улогу у квизу "Ја волим Србију", уместо досадашње водитељке Драгане Косјерине, изазвала је велику пажњу јавности.
05. 07. 2026. у 21:54
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)