РУСИЈА И САД НА ИСТОЈ СТРАНИ? Путин стао иза Трамповог мировног плана
РУСИЈА је практично одмах подржала план америчког председника Доналда Трампа за решавање сукоба у Појасу Газе, рекао је руски председник Владимир Путин се на самиту Русија-Централна Азија у Душанбеу.
AP Photo/Julia Demaree Nikhinson
- Председник Трамп је изнео познате иницијативе и, као што сте видели, Русија их је практично одмах подржала. Заиста се надамо да ће те иницијативе Трампа бити и у пракси реализоване - поручио је Путин.
Ова иницијатива је, како наводи, од самог почетка, "позитивно прихваћена и у арапском и, шире – у исламском свету".
Још једном је подсетио да се Русија увек залагала за мирно и дипломатско решавање сукоба на Блиском истоку, како би се завршило крвопролиће у региону, а овај став је наследила од Совјетског савеза. У оквиру њега, најважније је стварање палестинске државе.
- Не само да пажљиво пратимо, већ и покушавамо, заједно са нашим партнерима на Блиском истоку, да допринесемо овом решењу - рекао је руски лидер.
Према његовим речима, руска страна је у контакту са Израелом и добила је од њега сигнале да је посвећен решавању сукоба.
Путин се тренутно налази у државној посети Таџикистану. Он се раније данас састао са председником Емомалијем Рахмоном, приликом чега је потписано 15 билатералних споразума.
У самиту Русија-Централна Азија учествовали су, осим Путина и Рахмона, и лидери Казахстана, Киргистана, Туркменистана и Узбекистана.
(РТ Балкан)
Препоручујемо
ХОЋЕ ЛИ БИТИ НОВОГ СУСРЕТА ПУТИНА И ТРАМПА: Песков се огласио о дијалогу о Украјини
09. 10. 2025. у 11:09
ПУТИН ДОПУТОВАО У ПОСЕТУ ТАЏИКИСТАНУ: Указана му огромна почаст на аеродрому (ВИДЕО)
08. 10. 2025. у 18:12
ПОЛОВНИ ХРВАТСКИ "РАФАЛ" СЕ ПОКРАВИО ЧИМ ЈЕ ПОЛЕТЕО: Хитно морао да прекине лет
ЈЕДАН од борбених авиона „Рафал“ Хрватског ратног ваздухопловства морао је у четвртак да прекине планирани лет због техничких проблема који су се појавили при полетању.
16. 01. 2026. у 21:12
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
НАЉУТИО И РУСЕ: "Милановићев коментар је врло провокативан у тренутним околностима"
РУСКИ амбасадор назвао је "провокативном" идеју хрватског председника.
17. 01. 2026. у 11:32
Коментари (0)