БОРИС ЏОНСОН ХУШКА НА РАТ: Бивши британски премијер тражи да западне земље да одмах пошаљу своје војнике у Украјину
БИВШИ британски премијер Борис Џонсон позвао је западне земље да одмах пошаљу своје војнике у Украјину упркос упозорењима Русије, тврдећи да је већи део Украјине безбедан.
Фото: Танјуг/АП Пхото
- Што се тиче 'коалиције вољних' и војника западних држава у Украјини, хајде да се позабавимо тиме одмах. Војници ни под каквим условима неће учествовати у борбама, њихов задатак је да пружају подршку даље од фронта, бавећи се логистиком и обуком. Пошто је већи део Украјине безбедан нема никаквих разлога због којих не би могли да крену тамо сада - навео је Џонсон у чланку за "Дејли мејл".
Подсетимо, Министарство спољних послова Русије више пута је истицало да је сваки сценарио размештања НАТО трупа у Украјини апсолутно неприхватљив за Москву и да би довео до ескалације.
Председник Русије Владимир Путин поручио је да ће НАТО војска постати легитимна мета за руске снаге уколико се распореди на територији Украјине.
(Спутњик)
Ускоро опширније
Препоручујемо
ВРАЋАЈУ СЕ КУЋИ У КОВЧЕЗИМА: Страни плаћеници неутралисани у Харковској области
10. 10. 2025. у 21:15
"ХАЈДЕ ДА КАЖЕМО ИСТИНУ, НЕПРИЈАТЕЉ НЕ СТАЈЕ" Кличко упозорио на предстојећи Руски напад
10. 10. 2025. у 18:15
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (4)