КОШМАР ПОСТАЈЕ ЈАВА: Сноуден открио шта се дешава са апликацијама за размену порука
БИВШИ службеник Националне безбедносне агенције САД Едвард Сноуден изјавио је да Телеграм, WhatsApp и друге апликације за размену порука постају алати у рукама западних обавештајних агенција и влада.
Фото: Танјуг/АП
Он је то рекао у интервјуу за НТВ канал.
Сноуден је напоменуо да су апликације за размену порука под све већим притиском да уведу цензуру и предају податке обавештајним агенцијама.
Према његовим речима, апликације за размену порука и платформе друштвених медија спремне су да се повинују захтевима за сарадњу и пренос информација западних обавештајних агенција.
То, заузврат, доводи до тога да се друге земље „нађу у неравноправном положају“.
Препоручујемо
"ОВО СЕ НИЈЕ ДОГОДИЛО СЛУЧАЈНО" Маск: Главни град Белгије више није белгијски
26. 12. 2025. у 09:32
ЗАБРАНА УЛАСКА: Амерички удар на европску цензуру и разоткривање факт-чекера!
26. 12. 2025. у 09:16
НЕКА ДОКУМЕНТА ЗА МИР У УКРАЈИНИ СУ СПРЕМНА: Зеленски се огласио - "Хвала ти, Америко!"
26. 12. 2025. у 08:21
ТРАМП ДОНЕО ОДЛУКУ: Повлачи амбасадоре и дипломате из окружења Србије
АДМИНИСТРАЦИЈА америчког председника Доналда Трампа повлачи скоро 30 каријерних дипломата са амбасадорских и других високих позиција у дипломатским представништвима САД у свету.
22. 12. 2025. у 10:32
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
"САД ЈЕ ТИТО ОДЈЕДНОМ ПОБИО ЈАДНЕ ХРВАТЕ..." Ведрана о бившој држави: "Све сам више Југословенка како време одмиче!"
ВЕДРАНА не бира речи када говори о времену Југославије...
24. 12. 2025. у 09:52
Коментари (0)