МАКРОН МУДРО ЋУТИ: Опозиција тражи распуштање парламента и оставку председника

После пада још једне француске владе у кратком року, многи у опозицији се слажу да је сада на потезу председник Макрон.

МАКРОН МУДРО ЋУТИ: Опозиција тражи распуштање парламента и оставку председника

Фото: Профимедиа

Станар Јелисеја, међутим, упорно, још од тренутка када је прошле године распустио скупштину, не одустаје од континуитета политике која је на изборима доживела пораз. Макрон тренутно мудро ћути. Још раније је рекао да ће остати до последњег минута свог мандата, али ствари се на политчкој сцени готово свакодневно мењају.

Познати политичар деснице, суверениста и голиста Никола Дипон Ењан је поручио да су једино решење нови избори, али да се председник Макрон више не усуђује на ново распуштање парламента, јер би тиме његова политика у потпуности изгубила кредибилитет, чиме би довео у питање и свој опстанак у Јелисеју.

- Тако ћемо изгубити још веома важних годину и по дана битних за излазак из кризе – каже Дипон Ењан.

У последње време врте се једна те иста имена унутар владе, јер је избор оних који су спремни да на кратко време буду потрошени значајно сужен. Сазнало се тако да су понуду за министарске фотеље у последњем дељењу карата одбили бивши премијери Едуар Филип и Габријел Атал. Многи привредници одбијају да због неколико дана у врху власти изгубе пословне позиције.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

СВЕ КЉУЧА ОКО ФОКЛАНДСКИХ ОСТРВА: Аргентински председник послао поруку која ће разбеснети Британце

ПРЕДСЕДНИК Аргентине Хавијер Милеј изјавио је да је његова влада "сваким даном све ближе" повратку суверенитета над Фокландским острвима, продубљујући дипломатски спор изазван политички обојеним слављем репрезентације Аргентине након победе над Енглеском на Светском првенству раније ове седмице, пише бриселски портал Политико.

17. 07. 2026. у 14:37

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!

ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.

17. 07. 2026. у 12:51

Коментари (0)

ФИНАЛЕ ЗА ИСТОРИЈУ: Шпанија и Аргентина у борби за титулу првака света