ТРАМП ДАНАС ОКУПЉА СВЕ АМЕРИЧКЕ ГЕНЕРАЛЕ: Сви позвани у морнаричку базу - без икаквог објашњења

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп и амерички министар одбране Пит Хегсет председаваће данас ванредним састанком којем ће присуствовати највиши амерички генерали и адмирали из целог света, који су прошле недеље, без објашњења, позвани у морнаричку базу у Вирџинији.

ТРАМП ДАНАС ОКУПЉА СВЕ АМЕРИЧКЕ ГЕНЕРАЛЕ: Сви позвани у морнаричку базу - без икаквог објашњења

Фото: ЕПА/CHRIS KLEPONIS/Профимедиа/Iryna Olkhova/Alamy/Новости илустрација

Трамп је рекао да ће искористити сусрет са највишим командантима америчке војске на Универзитету Морнаричког корпуса у Квантику да им каже да их Америка воли, преноси Ројтерс.

Очекује се да ће министар одбране Пит Хегсет говорити о "ратничкој етици", једној од својих омиљених тема.

Састанак ће бити одржан након осам месеци драстичних промена у Пентагону откако је Трамп ступио на дужност, укључујући смену председника Здруженог штаба и адмирала морнарице и забрану књига у библиотекама академија у оквиру шире иницијативе за елиминацију садржаја који промовише иницијативе за разноликост, једнакост и инклузију (ДЕИ) и "родну идеологију". То је изазвало спекулације, како унутар америчке војске, тако и у широј америчкој јавности, да би састанак могао да превазиђе вежбу за подизање морала коју је описао Трамп и да би могао да укључује дискусије о смањењу чинова високим официрима и ревизији одбрамбених приоритета САД.

БОНУС ВИДЕО:

ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Страхиња Тривковић дипломата знања и спорта

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

"НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ" Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да ће амерички ваздушни удари на Иран бити настављени и наредних дана, уз упозорење да ће бити све интензивнији уколико Техеран не пристане на споразум, додајући да тренутно не жели преговоре са Ираном.

15. 07. 2026. у 20:30

Коментари (0)

ХРАБРО ЗА НАСТАВАК ЕВРОПСКОГ СНА: Војводина јури гол заостатка на Групама арени