ПРАВА КАТАСТРОФА: Трамп о проблему који траје
У ИНТЕРВЈУУ за Фокс њуз, председник САД Доналд Трамп назвао је ситуацију у Гази катастрофом којој је потребно да се позабави.
AP Photo/Alex Brandon
- Наравно, Газа је права катастрофа. Морамо се позабавити тим - рекао је он.
Претходно су власти Канаде, Велике Британије и Аустралије признале Палестину.
Стални представник Русије при УН, Василиј Небензја, изјавио је да без промене у америчкој перцепцији кризе у Гази неће бити продора у решавању сукоба .
Препоручујемо
ВАШИНГТОН ПОСТ ТВРДИ: Руска служба спремала сценарио са атентатом на Орбана
РУСКА Спољна обавештајна служба (СВР) наводно је разматрала планове за утицај на изборе у Мађарској, укључујући и инсценирање атентата на премијера Виктора Орбана, у циљу јачања подршке Орбану, показује интерни документ до којег су дошле европске службе безбедности, пише данас Вашингтон пост (WП).
21. 03. 2026. у 13:35
КУЛТ ПРЕДАКА У ПЛАМЕНУ МРЖЊЕ: 45 година од паљења конака Пећке патријаршије – Злочин који је најавио Мартовски погром
ОВЕ седмице пре тачно 45 година, српски народ и Српска православна црква занемели су пред призором који је наговестио деценије страдања на Косову и Метохији.
17. 03. 2026. у 19:10
МИЛЕО АУТО-ПУТЕМ: Полицајци били у чуду кад су видели КО је за воланом (ВИДЕО/ФОТО)
КАДА су због споре вожње на ауто-путу зауставили аутомобил марке Доџ, полицајци из Огдена у америчкој савезној држави Јута, помислили су да је возачу позлило.
22. 03. 2026. у 22:25
Коментари (0)