ПОЉСКА ПРОТИВ РУСИЈЕ? Зеленски открио да ли би Пољаци издржали руски удар и успели да узврате (ВИДЕО)
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски упозорио је да Пољска није способна да заштити људе у случају масовног руског ваздушног напада.
Foto: Profimedia
Прошле недеље 19 руских дронова ушло је у пољски ваздушни простор, а само четири су оборена.
У разговору за Скy Неwс, Зеленски је упоредио украјински учинак противваздушне одбране са пољским, наводећи искуство Кијева у одбијању руских напада.
"Наше ваздушне снаге раде са противваздушном одбраном и мобилним групама, али и војним авионима и дроновима пресретачима... Све је то деловало против 810 ваздушних мета и уништило их 700. То је велики број. Ако упоредите, ми смо уништили 700 од 810, а Пољаци су имали, мислим, 19 дронова и уништили су четири. Наравно, не могу да заштите људе ако се деси масовни напад", рекао је Зеленски
"Ово није порука нашим пољским пријатељима. Они нису у рату, зато је разумљиво да нису спремни за такве ствари", рекао је Зеленски.
Додао је да је Украјина спремна да помогне Варшави у јачању одбране, нудећи обуку о тактикама сузбијања дронова. Такође је поручио да су руски напади на пољску територију осмишљени да се унесе несигурност међу савезницима НАТО-а и ослаби западна подршка Кијеву.
Препоручујемо
УДАРНА ВЕСТ ИЗ РУСИЈЕ: Путин потписао највећи пројекат у Европи, ово све мења
17. 09. 2025. у 16:13
"НЕМА ДОГОВОРА О РАЗГОВОРУ ПУТИНА И ТРАМПА" Кремљ понавља: Русија отворена за преговоре!
17. 09. 2025. у 12:42
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном
АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.
06. 03. 2026. у 09:10
ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице
АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.
06. 03. 2026. у 08:23
НОВИ ЕКСПЛИЦИТНИ СНИМЦИ МИРЈАНЕ ПАЈКОВИЋ: Полиција сумња КО је на снимку, други мушкарац - одмах саслушана
РАНИЈЕ је објављен и видео за који је део медија написао да је снимљен у просторијама Владе. Тим поводом огласили су се из Владе Црне Горе, и демантовали те наводе.
07. 03. 2026. у 22:55 >> 23:05
Коментари (0)