"ПУТИН ШПИЈУНИРА И УБИЈА" Мерц оптужује руског председника: Већ дуго тестира границе

НЕМАЧКИ канцелар Фридрих Мерц данас је оптужио Владимира Путина за "убиства и за то да покушава да дестабилизује Запад тестирањем његових граница и саботажом".

ПУТИН ШПИЈУНИРА И УБИЈА Мерц оптужује руског председника: Већ дуго тестира границе

Фото. Танјуг

Говорећи на парламентарном дебатном скупу где се сукобио са крајње десничарском опозицијом, Мерц је рекао да су недавни руски упади у пољски и румунски ваздушни простор део дугогодишњег тренда тестирања граница Запада, преноси Ројтерс.

- Путин већ дуго тестира границе, саботира. Он шпијунира, убија, покушава да нас узнемири. Русија жели да дестабилизује наша друштва - казао је Мерц.

Он је рекао да је предаја Украјине Русији неприхватљива.

- Наметнут мир, мир без слободе, подстакао би Путина да тражи следећу мету - истакао је немачки канцелар.

Мерц је и раније критиковао Путина рекавши да је ратни злочинац, што је навело Кремљ да саопшти да ставове немачког лидера о мировним преговорима за Украјину не треба узимати у обзир, наводи агенција.

Кремљ негира да су његове снаге починиле било какве ратне злочине у Украјини, а такође је одбацио као бесмислице тврдње Јулије Наваљне, супруге покојног руског опозиционог лидера Алексеја Наваљног, да је њен супруг убијен у затвору.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО: ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Андреј Поповић млади физичар из Кикинде

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

ХУМАНОСТ У ГЛАВНОЈ УЛОЗИ: Фондација Моззарт наставља са улагањима у заједницу