ЈОШ ДВЕ, ТРИ ГОДИНЕ И ОНДА... Шта то Западу недостаје, а Русији помаже у Украјини?

НЕДОСТАТАК стратегије за Украјину у САД и ЕУ иде на руку Русији, помажући јој да доминира у сукобу, пише Волстрит журнал.

ЈОШ ДВЕ, ТРИ ГОДИНЕ И ОНДА... Шта то Западу недостаје, а Русији помаже у Украјини?

Foto: Profimedia

- Оно што недостаје, кажу многи политичари и аналитичари који критикују Трампов приступ очувању мира, јесте координисана америчко-европска стратегија - наводи се у тексту.

Напомиње се да би са садашњом стратегијом руски председник Владимир Путин могао да победи у сукобу у Украјини, али ако се тренутни трендови на фронту наставе, за две до три године способност украјинских оружаних снага да се бране биће исцрпљена.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (0)

ХУМАНОСТ У ГЛАВНОЈ УЛОЗИ: Фондација Моззарт наставља са улагањима у заједницу