"ТО ЈЕ ДИРЕКТНА ПРЕТЊА БЕЗБЕДНОСТИ" Захарова о најновијем америчком потезу

D.K.

29. 08. 2025. у 18:47

РУСИЈА сматра да распоређивање америчког ракетног система ''Тајфун'' током заједничке војне вежбе у Јапану представља још један дестабилизујући корак Вашингтона, изјавила је данас потпаролка руског Министарства спољних послова Марија Захарова.

ТО ЈЕ ДИРЕКТНА ПРЕТЊА БЕЗБЕДНОСТИ Захарова о најновијем америчком потезу

Фото: Профимедиа

- Ово сматрамо још једним дестабилизујућим кораком у оквиру курса Вашингтона на повећање потенцијала копнених ракета средњег и кратког домета (ИНФ) у сврху распоређивања одговарајућих система у различитим регионима света - рекла је Захарова.

Она је истакла да америчко распоређивање ракетних система у регионима у близини Русије ствара директну претњу стратешкој безбедности те земље, преноси ТАСС.

- Такав развој догађаја имао би значајне штетне последице по регионалну и глобалну стабилност, укључујући опасно подстицање тензија између нуклеарних сила - додала је она.

Ракетни систем ''Тајфун'' ће бити распоређен у оквиру заједничке војне вежбе САД и Јапана ''Ресолуте Драгон'' од 11. до 25. септембра.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО-

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити

ВУЧИЋЕВО УПОЗОРЕЊЕ УДАРНА ВЕСТ У РУСКИМ МЕДИЈИМА: Европа мора да схвати, Америка се никад више неће вратити

ИЗЈАВА председника Србије Александра Вучића, у којој упозорава да Европска унија мора да се суочи са чињеницом да се Сједињене Америчке Државе никада неће вратити старом моделу односа са Европом, објављена је као ударна вест на насловној страни светског издања руског портала Спутњик, као и на руској агенцији РИА Новости.

27. 01. 2026. у 07:44

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)

ГРАД НА РУБУ ПОНОРА: Клизишта однела земљиште испод кућа на Сицилији - снимци су ЈЕЗИВИ (ВИДЕО/ФОТО)

КАТАСТРОФАЛНО невреме које је погодило југ Италије изазвало је незапамћену штету, а најкритичније је на Сицилији, где се у граду Нишемију урушио чак четири километра дуг део литице. Због клизишта је више од хиљаду људи хитно евакуисано, јер је клизиште буквално однело земљу испод кућа.

27. 01. 2026. у 11:26

Коментари (0)

НОВАК ЂОКОВИЋ ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Карлос Алкараз у историјском походу, Аустралијан опен ово још није видео