ШОЈГУ УПОЗОРИО: Запад планира да врати НАТО снаге у Авганистан
ЗАПАД планира да врати војне инфраструктуре НАТО-а у регион Авганистана, изјавио је секретар Савета безбедности Русије Сергеј Шојгу.
Фото: Mikhail Metzel, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP/Shutterstock/Илустрација
„Јасно је, такође, и да западне силе, које су изгубиле своје позиције на авганистанском правцу, разрађују планове да врате објекте војне инфраструктуре НАТО-а у регион“, написао је Шојгу у чланку за лист „Руска газета“.
Према његовим речима, упркос декларативним изјавама да немају намеру да признају власт талибана, Лондон, Берлин и Вашингтон показују тежњу ка зближавању са авганистанским руководством и да није случајно што су њихови изасланици у последње време све чешће у Кабулу.
(Спутњик)
Препоручујемо
"ГАЂАМО САМО ВОЈНЕ ЦИЉЕВЕ": Захарова открила узрок штете на цивилним објектима
28. 08. 2025. у 19:24
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Најгори грех у кући: Зашто вас прате невоље иако се трудите да будете праведни
ОТКРИЈТЕ који је то најгори грех у кући који блокира успех и радост. Практични савети за повратак мира и слоге.
01. 05. 2026. у 21:38
Коментари (0)