ТОНИ БЛЕР КОД ТРАМПА: О чему је председник САД причао са бившим британским премијером?
ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп председавао је данас састанком посвећеном рату у Гази, уз учешће бившег британског премијера Тонија Блера и бившег специјалног изасланика Беле куће за Блиски исток, Џареда Кушнера, потврдио је високи званичник администрације за Ројтерс.
Фото: Принтсцреен/Јутјуб
На састанку су, како је навео, разматрани сви аспекти актуелног сукоба, укључујући интензивирање испорука хране и помоћи цивилима у Гази, решавање талачке кризе, планирање за постратну обнову и политичко решење ситуације.
Званичник је рекао да је у питању „обичан политички састанак“, какве Трамп често организује са својим тимом. Ипак, наводи агенција, присуство Блера и Кушнера указује на шире консултације и покушаје да се формулише свеобухватан одговор САД на један од најтежих хуманитарних изазова у свету.
Џаред Кушнер, супруг Трампове ћерке Иванке, био је кључна фигура у Трамповој администрацији током првог мандата, када је посредовао у тзв. "Абрахамовим споразумима", којима су нормализовани односи између Израела и неколико арапских земаља.
Тони Блер, премијер Британије у време рата у Ираку, дуго је ангажован као изасланик међународне заједнице за Блиски исток и остаје утицајна личност у дипломатским круговима.
Амерички специјални изасланик за Блиски исток, Стив Виткоф, најавио је данашњи састанак током гостовања на Фокс њузу у уторак, рекавши да Трамп спрема "свеобухватан и снажан план" за дан после рата у Гази.
(Танјуг)
Препоручујемо
У КИНИ НИЧЕ НОВИ ГИГАНТСКИ ЗИД: Овај је зелен и циљ му је да спаси свет (ВИДЕО)
06. 07. 2026. у 20:06
ОГЛАСИО СЕ УНУК РАУЛА КРАСТА: Откио да ли је спреман да разговара са Трампом
06. 07. 2026. у 19:50
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ДРАМА НА НЕБУ: Руски авиони избацили уређаје близу британског носача авиона, хитно дигнути Ф-35
ВЕЛИКА Британија пресрела је два руска авиона након што је преместила носач авиона ка Арктичком кругу ради подршке мисијама НАТО.
06. 07. 2026. у 09:38
НОВИНАРКА МАРИЈА НАЂЕНА МРТВА У АУТУ: Камере снимиле последње тренутке
ГРЧКУ је потресла вест о изненадној смрти новинарке Марије Антонијанаки, која је пронађена мртва у свом аутомобилу у Ираклиону на Криту.
06. 07. 2026. у 10:26
"СПАВАО БИХ С ЊОМ И ОЖЕНИО ЈЕ!" Скандал премијера Аустралије са Кајли Миног - оженио се пре 6 месеци, а сад се извињава
АУСТРАЛИЈСКИ премијер Ентони Албанезе упутио је недвосмислено извињење због коментара о поп звезди Кајли Миног које је прошле недеље изнео током гостовања у једном подкасту. Његове изјаве изазвале су талас осуда, а критичари су их назвали „потпуно непримереним” и поручили да „омаловажавају функцију премијера”, пише Би-Би-Си.
06. 07. 2026. у 18:21 >> 18:21
Коментари (0)