ФТ ОТКРИВА ШТА СЛЕДИ: Запад има план за Украјину након сукоба

ЗАПАДНЕ државе су развиле оквирни план за подршку Украјини након завршетка оружаног сукоба.

ФТ ОТКРИВА ШТА СЛЕДИ: Запад има план за Украјину након сукоба

Фото Танјуг/АП

О томе пише  „Фајненшел тајмс“ .

Идеја западних политичара предвиђа стварање демилитаризоване зоне, којом би евентуално могле да патролирају неутралне мировне трупе из треће земље. Претпоставља се да ће присуство контингента у Украјини бити договорено са Москвом и Кијевом.

Изван наведене зоне налазиће се граница где ће бити стациониране Оружане снаге Украјине.

Трећу линију одбране дубоко у Украјини чиниће снаге предвођене европским земљама, а америчке трупе ће их подржавати са задње стране.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.

07. 06. 2026. у 13:37

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

ШЕШЕЉ ПРОТИВ ПОСЕТЕ МИЛАТОВИЋА БЕОГРАДУ: Увреда је за српску гарду да му приреди смотру