"НИСМО ЗА СЛАЊЕ ТРУПА У УКРАЈИНУ" Тајани: Можемо да помогнемо само око једне ствари

Ђорђе Грмуша
Ђорђе Грмуша

24. 08. 2025. у 18:30

ИТАЛИЈАНСКИ министар спољних послова Антонио Тајани изјавио је данас да та земља неће да шаље своје трупе у Украјину, али да би могла да да свој допринос у чишћењу заосталих мина.

НИСМО ЗА СЛАЊЕ ТРУПА У УКРАЈИНУ Тајани: Можемо да помогнемо само око једне ствари

Foto: Profimedia

- Напредак се такође постиже у вези са италијанским предлогом да се добије гаранција по узору на Члан 5 НАТО, уз америчко присуство. Нисмо за слање трупа, али бисмо могли дати важан допринос с обзиром на наше богато искуство у чишћењу мина, како на мору тако и на копну. Онда ћемо видети како ће се ствари одвијати - казао је Тајани на конференцији за новинаре у Риминију, након састанка министара спољних послова Г7 о Украјини.

Он је оценио да је "напредак постигнут и у погледу координације о овој врсти предлога", преноси Анса.

 

(Танјуг)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (0)

ДР НОВОСТИ: Зашто је трансплантација обрва толико популарна међу женском популацијом?