КРИЗА ВЛАСТИ У ХОЛАНДИЈИ: Министар спољних послова и све партијске колеге поднеле оставке

Предраг Стојковић
Предраг Стојковић

22. 08. 2025. у 22:45

МИНИСТАР спољних послова Холандије Каспар Велдкамп, члан владајуће странке НСЦ, поднео је данас оставку на то место због немогућности спровођења даљих мера према Израела, а заједно са њим, сви министри и државни секретари из исте странке напустили су владу Холандије.

КРИЗА ВЛАСТИ У ХОЛАНДИЈИ: Министар спољних послова и све партијске колеге поднеле оставке

Фото: Профимедиа

Велдкамп је одлучио да поднесе оставку јер није могао да предузме даље мере против Израела, што су блокирали други министри у влади Дика Схофа, потврдио је потпредседник холандске владе Еди ван Хејам за Фламанску Радио-телевизију.

-Као влада, већ смо предузели низ корака. Холандија не мора да се стиди тога. Међутим, осећао сам притисак у кабинету за доношење нових мера у вези са ситуацијом у Гази и на Западној обали, изјавио је Велдкамп, пренео је јавни сервис Холандије.

Велдкамп је јуче, током расправе у холандском парламенту, обећао да ће предузети додатне мере против Израела, међутим, остале колаиционе странке су одбиле ту могућност.

Оставке су поднели и потпредседник владе Еди ван Хејам, министар за унутрашње послове, министар за образовање, министар за здравство, као и неколико државних секретара

Холандска влада је већ била у техничком мандату и није имала већину у парламенту након што је странка ПВВ Герта Вилдерса напустила коалицију раније ове године.

Наредни парламентарни избори заказани су за 29. октобар ове године.

(Танјуг)

БОНУС ВИДЕО - Хеликоптери Ка-32 и Супер пума у акцији гашења пожара у Каменој гори

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

ХРВАТСКОЈ СТИГЛА ПОРУКА ИЗ ИЗРАЕЛА: Потпуно прекините дипломатске односе са Техераном

АМБАСАДОР Израела у Хрватској Гари Корен позвао је званични Загреб да прекине дипломатске односе с Техераном и спроведе безбедносне провере особља иранског дипломатског представништва у Хрватској јер би, каже, међу њима могло бити "шпијуна" Револуционарне гарде која се у ЕУ сматра терористичком организацијом.

06. 03. 2026. у 09:10

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

ШОК ИСТРАГА АМЕРИКАНАЦА: Ево ко је гађао иранску школу у којој су погинуле девојчице

АМЕРИЧКИ војни истражитељи верују да је вероватно да су америчке снаге одговорне за напад на иранску школу за девојчице у којем је у суботу погинуло више десетина деце, али још нису донели коначан закључак нити су завршили истрагу, рекли су за Ројтерс двојица америчких званичника.

06. 03. 2026. у 08:23

Коментари (0)

ЗДРАВА ХРАНА СВАКОГ ДАНА: МАXИ платформа посвећена здравој исхрани